معاون آموزشی وزارت علوم گفت: برای از سرگیری آموزش حضوری منتظر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم در صورتی که مجوز بدهند و شرایط را برای حضور دانشجویان ایمن بدانند، انجام می‌شود.
کد خبر: ۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ ساعت ۰۹:۴۳ ق.ظ 2022-02-26 09:43:41
برای از سرگیری آموزش حضوری منتظر مصوبه ستاد کرونا هستیم

علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار ما درباره آخرین وضعیت از سرگیری آموزش حضوری افزود: دانشگاه‌ها برای آموزش حضوری، برنامه ریزی های لازم را انجام داده بودند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و سویه اومیکرون و با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعلاً آموزش حضوری در آن مقیاسی که قبلاً برگزار می‌شد، متوقف شده است.

وی ادامه داد: کلاس‌های حضوری نیز در حد کارگاه‌های عملی و آزمایشگاهی برگزار می‌شود، برخی شهرستان‌ها نیز که عمدتاً بومی بوده و قرمز نیستند یک سری کلاس محدود برگزار می‌کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: برای از سرگیری آموزش حضوری منتظر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم در صورتی که مجوز بدهند و شرایط را برای حضور دانشجویان ایمن بدانند، بعد انجام می‌شود.

وی یاد آور شد: ولی امتحانات به صورت حضوری برگزار خواهد شد و بخشنامه آن نیز به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار ما، ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در تاریخ ۲۰ دی ۱۴۰۰ حضوری شدن آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

سپس محمد علی زلفی گل نشستی را با رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در روز ۲۳ دی ۱۴۰۰ برگزار کرد که حاصل مذاکرات این شد که همه کلاس‌های آموزشی دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در تمامی مقاطع تحصیلی نیمسال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به‌صورت حضوری برگزار شود، ولی با شدت یافتن ویروس کرونا و سویه اومیکرون مقرر شد نحوه برگزاری آموزش با هماهنگی ستاد استانی به دانشگاه‌های معین واگذار شود.

در حال حاضر با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آموزش حضوری، در آن مقیاسی که قبلاً برگزار می‌شد، متوقف شده است و کلاس‌ها نیز در حد کارگاه‌های عملی و آزمایشگاهی برگزار می‌شود، برخی شهرستان‌ها نیز که عمدتاً بومی بوده و قرمز نیستند یک سری کلاس محدود برگزار می‌کنند. و اکثر کلاس‌ها به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود تا زمانی که شرایط برای از سرگیری آموزش حضوری مساعد شود.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 0