جشن گلریزان با حضور فرماندار،ریاست دادگستری،رئیس اداره زندان،ائمه جمعه وجماعت وخیرین شهرستان اوز برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ ساعت ۱۴:۰۹ ب.ظ 2023-04-11 14:09:51

فریما باقرزاده: به گزارش پسین اوز در سال گذشته ۳۴۰ میلیون تومان خیرین شهرستان در جشن گلریزان پرداختند و امسال کمک خیرین به بیش از چند برابر سال پیش رسید.

رئیس اداره زندان شهرستان اوز گفت: در سال پیش خیرین این حوزه افزون بر ۳۴۰ میلیون تومان در جشن گلریزان کمک کرده که نسبت به جمعیت شهرستان این مقدار کمک بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده است.

هادی اهالی افزود: از محل کمک های خیرین اوز ۱۲ زندانی آزاد شدند. وی با اشاره به این که درکل ۵۷ نفر زندانی با ۸۰۶ میلیون تومان آزاد شده اند گفت: با کمک خیرین و ستاد دیه استان در جمع ۵۷ زندانی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

رئیس اداره زندان در پایان اظهار داشت: هم اکنون ۲۵ نفر محکوم مالی و ۸ نفر محکوم مهریه در حال تحمل کیفر هستند که میزان بدهی محکومان مالی ۲۴ میلیارد تومان و بدهی محکومان مهریه ۱۴ میلیارد تومان است که امید است بتوانیم با جمع آوری کمک های مالی، مشکل آنان را حل کنیم.

اوزخبر،مسعود باقرزاده

محمد محمدی فرماندار شهرستان اوز ضمن تمجید و سپاس از خیرین گفت: جشن گلزیزان نمایه بلند همتی و کارسازی مردم است. وی دید و تفکر خیر و خیرات را ویژه مردم شهرستان دانست و اظهار داشت: با اقدام خیر نیکوکاران نه تنها زندانی بلکه خانواده نیز آزاد و شاداب می شوند و این موضوع امنیت روانی جامعه را بیمه می کند.

سیدحسام الدین زندوی رئیس دادگستری شهرستان اوز گفت: باعث افتخار و سربلندی من است که در جامعه ای خدمت می کنم که انفاق و ایثار جزء فرهنگ مردم است.

وی افزود: تماشای صورت بخیل انسان را سنگدل می سازد. ولی تماشای انسان اهل فضل و کرم باعث نشاط و زیبایی است. وی انفاق و ایثار را باعث همبستگی و پایداری جامعه دانست.

رئیس دادگستری شهرستان اوز در پایان گفت: بدیهی است کمک به زندانیان بدون چشمداشت و خالصانه است.

منوچهر محمدی آزاد اهل فیشور که تعهد آزاد سازی ۲۰ زندانی را کرده بود با سرودن و قرائت دلنوشته و اشعار زیبا موجب تشویق حضار شد.

در پایان آیین از سوی مسئولان اداره کل زندانهای فارس لوح تقدیر به ۹۰ نفر خیرین و کمک کنندگان سال گذشته اهداء شد.

گفتنی است که جشن گلریزان در تالار امپراطور با مجری گری ایرج صفائی و با حضور گروهی از خیرین بخش های مرکزی، بیدشهر و مرکز شهرستان برگزار و انسیه گلابی بخشدار مرکزی ۴ تن ازکودکان خردسال فیشور را که با قلک های خویش به مراسم آمده بودند به حضار معرفی کرد.

 از حضار پس از اقامه نماز با افطاری و شام با هزینه محمد شکوه پذیرایی شد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 0