آرشیو
آرشیو اخبار بهمن ماه سال 1399

روایت سه موج کرونا در تهران/ نقطه قوت بیمارستان ها ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در ارتباط با وضعیت بیمارستان های پایتخت در پاندمی کووید ۱۹، توضیحاتی ارائه داد.

تغییرات مالیاتی مجلس در لایحه ۱۴۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
مجلس شورای اسلامی ۵ مالیات مهم را به لایحه بودجه ۱۴۰۰ اضافه کرد که مالیات بر خودروها و مسکن لوکس و مالیات بر بلاگرها از جمله آنهاست.

کمیته دستمزد امروز برگزار می شود/ کارگران چشم انتظارند ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
امروز بیست و هفتم بهمن ماه، کمیته دستمزد ذیل شورای عالی کار جهت تعیین هزینه سبد معیشت به عنوان معیار محاسبه دستمزد کارگران، برگزار می شود.

هزارتوی وام‌های ۱۸ درصدی سهام عدالت ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
دولت اعلام کرده که دارندگان سهام عدالت می‌توانند ۵۰ درصد مبلغ سهام را وام با بهره ۱۸ درصد دریافت کنند؛ اما نه تنها ارزش روز سهام مشخص نیست بلکه نحوه بازپرداخت هم ابهام دارد.

گام مهم وزارت جهاد برای کاهش تخلفات در توزیع نهاده های دامی ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: شاخص‌های سرک (۱۰ درصد) و کسری (۵۰۰ کیلوگرم) برای هر کامیون در سامانه بازارگاه تعریف شده است.

تبدیل ایران به قطب تولید واکسن در دنیا ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: تا شهریور سال آینده واکسن ایرانی کرونا در انواع مختلف به تولید می‌رسد و ما به عنوان قطب تولید واکسن در دنیا محسوب خواهیم شد.

خواست ملت در حوزه استقلال دفاعی صد درصد محقق شده است ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
زنجان- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: یکی از انتظارات و خواسته‌های ملت ایران در حوزه دفاعی، تحقق استقلال صد درصدی بود که خوشبختانه امروز با تلاش‌های صورت گرفته محقق شده است.

آیت الله رییسی: مناسبات اقتصادی ایران و عراق باید توسعه پیدا کند ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
رئیس قوه قضاییه کاهش ارتباطات کشورها با ایران را یک راهبرد آمریکایی دانست و گفت: امروز مناسبات سیاسی و اقتصادی خوبی بین ایران و عراق وجود دارد، اما مناسبات اقتصادی باید توسعه پیدا کند.

ایران تا ۳ ماه آینده قطب تولید واکسن کرونا در منطقه خواهد شد ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
وزیر بهداشت گفت: در دو سه ماه آینده ایران به یکی از قطب‌های بسیار مهم واکسن سازی کرونا در منطقه تبدیل خواهد شد و یکی از صادرکنندگان واکسن کرونا در جهان خواهیم بود.

بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، الگویی برای ملت‌های عرب و مسلمان است ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
اندیشمندان عرب در نشست وبیناری «رویکرد فکری برنامه‌های پیام گام دوم انقلاب» تأکید کردند: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، الگویی برای ملت‌های عرب و مسلمان است.

«فجر ۳۹» چگونه به پایان رسید؟/ «خیال» روزنه امید «سینمای ایران» ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
پرونده سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در حالی بسته شد که تجربه‌های به دست آمده در متفاوت‌ترین دوره برگزاری این رویداد را می‌توان مورد بازخوانی و آسیب‌شناسی برای دوره‌های آتی قرار داد.

در مسیر مبارزه‌ با فساد از هیچ حاشیه‌ای باک نداریم ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه رویکردقوه قضاییه مبارزه با فساد در همه سطوح است، گفت: در مسیر مبارزه‌ با فساد از هیچ حاشیه‌ای باک نداریم.

دولت تصمیمی برای ارائه لایحه جدید به مجلس ندارد ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت تصمیمی برای ارائه لایحه جدید به مجلس ندارد.

بازیگری که با عبور از«گیشه» به«سیمرغ» رسید/حسرت‌های «تک‌تیرانداز» ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
الناز شاکردوست در ادامه تغییر مسیر حرفه‌ای خود در عرصه بازیگری امسال با دو فیلم «ابلق» و «تی‌تی» در جشنواره فجر حضور دارد و برخی همچنان او را شانس اصلی شکار سیمرغ بازیگری می‌دانند.

شرایط برای تک‌نرخی کردن ارز فراهم نیست ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه تک نرخی کردن ارز در شرایط فعلا امکانپذیر نیست، گفت: در صورت اعلام یک شبه ارز تک نرخی، دقیقا همان اتفاقی می‌افتد که با ارز ۴۲۰۰ تومانی رخ داد.

گشایش قفل خشکسالی سیستان با کلید آب‌های ژرف/ مردم در بی‌خبری ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
زاهدان - استحصال آب‌های ژرف برای مواجهه با بحران خشکسالی در حالی به عنوان راهکار معرفی می‌شود که با وجود به آب رسیدن چاه آب ژرف سیستان تاکنون هیچ خبری از نتایج آن منتشر نشده است.

۱۳۹۹/۱۱/۱۴
مدیران، نیروهای اصلی در رشد و گسترش سازمان هستند. سازمان های بزرگ به دلیل اندازه، فرآیند، افراد و ماهیت کسب و کار، پیچیده هستند. با این حال، سازمان ها باید یک کل منسجم باشند که شامل کارمند و استعدادهای آن و هدایت آنها به سمت دستیابی به اهداف تعیین شده در کسب و کار باشد. این تلاش بسیار چالش برانگیز است و نیاز به مدیران بسیار موثر دارد که مهارتهای ارتباطی افراد را تکمیل کند.دکتر علیرضا صارمی،دکتری مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی، استاد مدعو دانشگاه‌های پیام نور و آزاد زرین‌دشت و مسعود باقرزاده،فوق لیسانس آموزش محیط زیست وکارشناس ارشد محیط زیست وخدمات شهری در یک مقاله به این مساله پرداخته اند که به صورت فایل پی دی اف منتشر می گردد.

بازی با قانون تعرفه خدمات پرستاری/ دستور وزیر! نقطه سر خط ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
وزیر بهداشت دستور داده که مسائل فنی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوان هر چه سریع‌تر این قانون را اجرا کرد، در حالی که تمامی قواعد اجرایی این قانون آماده است.

تکمیل پروژه‌های عمرانی معطل ایجاد سامانه فکتورینگ ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
با مدل تأمین مالی فکتورینگ بسیاری از پروژه‌های عمرانی توسط بخش‌های غیردولتی تأمین مالی می‌شوند. اما وزارت اقتصادوسازمان برنامه دردو سال اخیر اقدامی برای ایجاد سامانه مربوطه انجام نداده اند.

قصه فصل جدید «از سرنوشت» درباره چیست؟/ پخش پاییز ۱۴۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
اکبر تحولیان درباره برنامه‌ریزی برای کلید خوردن و پخش سریال «از سرنوشت» بیان کرد که در نیمه اول اسفند تولید آغاز می‌شود و برنامه‌ریزی این است که پاییز سال ۱۴۰۰ به پخش برسد.

دیاباته باز هم آقای گل می‌شود/استقلال می‌تواند روی نادری حساب کند ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
مربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: با این که پای شیخ دیاباته دیر به گل باز شد، اما این مهاجم آنقدر توانمند هست که باز هم آقای گل شود.

صداهایی که باید در «فجر ۳۹» دیده شوند/ تجربه متفاوت «قاتل و وحشی» ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
احسان افشاریان صداگذار سینمای ایران ضمن تاکید بر اهمیت توجه به بخش‌های فنی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر ابراز امیدواری کرد داوران سی و نهمین جشنواره به صدای فیلم‌ها نیز توجه ویژه کنند.

تخصیص کمتر از ۵۰ درصد بودجه پارالمپیک بعد از گذشت ۱۰ ماه از سال ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
تنها دو ماه به پایان سال جاری باقی مانده؛ با این حال کمیته ملی پارالمپیک کمتر از نیمی از بودجه مصوب خود را دریافت کرده است.

آغاز به کار اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و غلبه اخبار آن ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
آغاز به کار اولین‌ نمایشگاه مجازی کتاب تهران و اخبار مرتبط با این‌رویداد، در هفته‌ای که گذشت نسبت به دیگر اخبار حوزه کتاب و نشر، غلبه داشتند.

اولین اظهار نظر سخنگوی جدید کاخ سفید درباره ایران ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
سخنگوی جدید کاخ سفید در اولین اظهار نظر درباره ایران گفت: هرگونه اقدام درباره توافق هسته‌ای مستلزم آن است که جمهوری اسلامی الزامات مهم تحت توافق هسته‌ای را از سربگیرد.

نظارت درست جلوی فساد را می‌گیرد/ ضرورت کمک به تولید ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نظارت و کنترل دو رکن مهم مدیریت در تمام ارگان‌ها و نهاها است، گفت: نظارت‌ درست می‌تواند جلوی فساد را بگیرد و این مهم در امیدافزایی اهمیت دارد.

ایران به حمایت خود از عراق برای مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
رئیس مجلس در پیامی به رئیس مجلس نمایندگان عراق ضمن محکومیت اقدام تروریستی در بغداد، نوشت: ایران همانند گذشته به همکاری و حمایت قاطع خود از  عراق در مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

تظاهرات اعتراضی گسترده در آمریکا/ پلیس به معترضان یورش بُرد ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
پلیس آمریکا پس از یورش به تظاهرات اعتراضی گسترده مردم در شهرهای مختلف این کشور، برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و نارنجک‌های دودزا استفاده کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای نگران مردمی است که گمراه شده‌اند ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
یک کارشناس کانادایی به اهمیت نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی اشاره کرده و معتقد است که حکومت‌های غربی از قدرت گرفتن اسلام ناب هراس زیادی دارند.

«نهاجا» در عرصه پهپاد به یک قدرت کم نظیر تبدیل شده است ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
فرمانده کل ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش تاکنون از همه ماموریت واگذاری، روسفید بیرون آمده و امروز در عرصه پهپادها نیز به یک قدرت کم نظیر تبدیل شده است.

هشدار درباره راستی آزمایی اخبار در ایران توسط فیس بوک ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عضو شورای عالی فضای مجازی با هشدار نسبت به راستی آزمایی اخبار در ایران توسط فیس بوک گفت: اگر کسانی که دغدغه فضای مجازی دارند دیر بجنبند، فیس بوک محتوای فضای مجازی ما را راستی آزمایی می کند.

منع واردات واکسن آمریکایی مبنای علمی دارد ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیچ بعید نیست که آمریکایی‌ها به عنوان خدمت پزشکی، واکسن‌های جعلی را به ایران بفرستند تا پولی از ما بگیرند و بعدا یا مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند.

۱۳۹۹/۱۰/۲۶
دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹، خانم دکتر فروغ هاشمی ریاست فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اوز باتفاق دکتر حسین‌زاده نماینده مردم شریف لارستان، خنج، گراش و اوز با دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وزارتخانه فرهنگ وارشاد دیدار کردند.

واکنش پرسپولیس به قهر سرمربی/ چرا گل‌محمدی تمرین را تعطیل کرد؟ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
مدیر رسانه ای باشگاه پرسپولیس به خبرهایی که در مورد قهر سرمربی این تیم مطرح می شود واکنش نشان داد.

ناوبندر مکران دررزمایش دریایی اقتدار به نیروی دریایی ارتش ملحق شد ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
چابهار - بزرگترین شناور نظامی کشور با حضور رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده کل ارتش با بهره برداری عملیاتی در رزمایش دریایی اقتدار به ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش پیوست.

بنزین داخلی مشتری زیادی در دنیادارد/شهرفروشی درتهران کار غلطی بود ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
معاون اول رئیس جمهور گفت: بنزین و گازوییل مصرفی کشور برخوردار از بالاترین استانداردهای دنیاست و مشتریان پروپاقرص جهانی دارد.

سه گام مهم برای تقویت صنعت خودرو/شورای رقابت انحصار ایجادکرده است ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
مقام مسئول اسبق در صنعت خودرو معتقد است: در حال حاضر شورای رقابت با نظام قیمت گذاری خود انحصار ایجاد و فضای رقابتی را دچار مشکل کرده است و می گوید بازار انحصار دارد.

شبکه های اجتماعی ترامپ را تحریم کردند ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
شبکه های اجتماعی به دنبال ناآرامی ها اخیر در آمریکا و در واکنش نسبت به پستهای ترامپ به یک باره به رئیس جمهور آمریکا پشت کرده و حساب های کاربری وی را مسدود کردند.

مردم ایران وسیله آزمایش واکسن‌های خارجی قرار نمی‌گیرند ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
رئیس‌جمهور گفت: مردم مطمئن باشند که آنها وسیله آزمایش برای شرکت‌های سازنده واکسن قرار نخواهند گرفت.

شاکله بودجه ۱۴۰۰ تغییر کند، نمی‌توانیم اجرا کنیم ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: مصوبات کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه ۱۴۰۰ خارج از تفاهم‌های دولت و مجلس است.

شناسایی ۶۳۶۰ بیمار جدید کرونایی/ ۱۰۳ نفر دیگر فوت شدند ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به جدیدترین آمار بیماران کووید ۱۹ در کشور، گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۵۵ هزار و ۹۳۳ نفر رسید.

انتقام خون فخری‌زاده قطعی است/بخشی ازخدمات آن شهید قابل بیان نیست ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: انتقام خون شهید فخری‌زاده قطعی است، اما زمان و مکان را جبهه انقلاب تعیین خواهد کرد.

نظارت‌ها کمک به مدیریت برای بهتر و شفاف‌تر دیدن است ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
کرمانشاه- رئیس قوه قضاییه گفت: پاسخگویی و خودکنترلی در نظام مدیریتی کشور به‌عنوان کارآمدترین نظام نظارتی نقش مهمی در سلامت اداری و خدمتگزاری به مردم دارد.

صفحه 1 از 1