آرشیو
آرشیو اخبار آبان ماه سال 1400

رنج‌های دنباله‌دار کودکان افغانستان/فرهنگی که طالبان تحمیل می‌کند ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
پس از سقوط طالبان در سال ۲۰۰۱، مدارسی در افغانستان راه‌اندازی شد و شرایط فرهنگی مناسبی برای کودکان شکل گرفت اما قدرت دوباره آنها به رنج‌های کودکان خواهد افزود.

چارچوب مذاکرات وین ایراد دارد/ اعتماد کشورهای همسایه باید جلب شود ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: روش مذاکره در دولت روحانی ایراد داشت و باید پلتفرم و روش جدیدی در مذاکرات هسته‌ای دنبال شود.

نظری بر نسخه‌ گردشگری ضرغامی/ وقتی استارت‌آپ‌ها به کمک می‌آیند ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
یکی از فعالان حوزه گردشگری عشایری با توجه به تجربیات خود در این زمینه و با تاکید روی یکی از بندهای برنامه وزیر جدید میراث فرهنگی پیشنهاداتی را برای استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها ارائه کرد.

پیک پنجم تمام شدنی نیست/ هر ۳ دقیقه یک مرگ کرونایی ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
پیک پنجم آنقدر طولانی شده است که به نظر می‌رسد قصد رسیدن به نقطه پایانی را ندارد و مرگ‌های روزانه همچنان بر مدار ۶۰۰ تا ۷۰۰ فوتی قرار دارد.

ارز ترجیحی؛ بلای جان معیشت و اشتغال مردم/ راهکار پیش روی دولت ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت؛ افزایش سرسام آور و جهش قیمتی کالاهای اساسی در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که سیاست ارز ترجیحی دارای مشکل اساسی است.

بهره کشی اقتصادی والدین مهم ترین عامل جرم در اطفال و نوجوانان ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
یک قاضی دادگاه اطفال و نوجوان به بررسی عوامل جرم و جنایت در گروه سنی اطفال و نوجوان پرداخت و گفت: از مهمترین عوامل جرم در این گروه سنی می توان به بهره کشی اقتصادی والدین اشاره کرد.

سایه سنگین ورزش بر روی تنها نهاد متولی جوانان ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
رئیس جمهور وزیری را برای وزارت ورزش به مجلس معرفی کرده که سابقه‌ای از فعالیت وی در حوزه جوانان وجود ندارد و این نگرانی جدی است که بخش جوانان بار دیگر مورد فراموشی قرار گیرد.

مقایسه سیامند با «بولت»/سخنگوی IPC: دنیا یک ستاره را از دست داد ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
سخنگوی کمیته بین المللی پارالمپیک با تاکید بر غیبت بزرگ مرحوم سیامند رحمان در پارالمپیک توکیو او را به «یوسین بولت» رکورددار مسابقات دو ۱۰۰ متر جهان تشبیه کرد.

شمارش معکوس برای شروع پارالمپیک ۲۰۲۰/غیبت ۲۱ کشور و رژه ۶۳ ایرانی ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
شمارش معکوس برای افتتاحیه شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک آغاز شده است؛ بازی‌هایی که در این دوره در غیاب ۲۱ کشور برگزار می‌شود و پنج کشور برای نخستین بار حضور در آن را تجربه خواهند کرد.

چه کسی «رویای بچه‌های آشور» را آشفت؟/ رازهای جزیره خالی از سکنه ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
ساتیار امامی کارگردان مستند «رویای بچه‌های آشور» بیان کرد که این مستند شرح وضعیت اهالی آشوراده است که رفته رفته از این منطقه بیرون رانده شدند.

واکسیناسیون کج دار و مریز فرهنگیان در اصفهان ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
اصفهان- واکسیناسیون فرهنگیان در اصفهان کجدار و مریز انجام می شود و این در حالی است که باوجود تنها 28 روز مانده به آغاز فصل تحصیلی هنوز برنامه‌ای برای واکسیناسیون دانش‌آموزان وجود ندارد.

پزشکان روز خود را چگونه آغاز می کنند/از دفاع مقدس تا جنگ با کرونا ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
برای دومین سال متوالی است که اول شهریور مصادف با روز پزشک، درگیر پاندمی کرونا شده ایم و جامعه پزشکی روز خود را متفاوت از روزهای قبل از کرونا آغاز می کند.

تحلیلگر آمریکایی:بایدن افغانستان را تنها گذاشت/اروپا وارد عمل شود ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
مدیر یک مرکز وابسته به بنیاد هریتیج می گوید رئیس جمهور آمریکا وخامت اوضاع در افغانستان را انکار می کند حال آنکه اعضای اروپایی ناتو باید با توجه به دغدغه های امنیتی قاره سبز، وارد عمل شوند.

روایت جدید از آسیب دیدگی قهرمان المپیک/ ۴۸  ساعت پرالتهاب و استرس ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
کاراته کای ملی پوش کشورمان در حالی به نشان طلای المپیک دست پیدا کرد که با شکستگی کف دست راهی توکیو شده بود.

واکسیناسیون، برگزاری کلاسها و تغذیه ۳ دغدغه این روزهای دانشگاهها ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: حضور دانشجویان در دانشگاه به شرایط کرونا در کشور و نظر ستاد کرونا باز می گردد؛ نکته مهم این است که شرط حضور دانشجویان در کلاس های درس تزریق دو دز واکسن است.

مقایسه کارایی واکسن «کووپارس» با سینوفارم و آسترازنکا ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
سخنگوی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه فاز سوم این واکسن از هفته آینده آغاز می شود گفت: در فاز سوم این واکسن را با واکسن های خارجی همچون سینوفارم مقایسه می کنیم.

مجلس در بررسی کابینه تعارف نکند/ تجربه، شرط کافی برای وزرا نیست ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: تجربه داشتن برای افراد کابینه کافی نیست بلکه باید انرژی و توانمندی آنها را درنظر گرفت؛ باید دید آیا می‌توانند روزی ۲۰ ساعت کار کنند؟

لغو اصل ۸۵ شدن «طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» تصویب نشد ۱۴۰۰/۰۵/۱۹
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مخالفت کردند.

گمنامی که قهرمان ملت شد/ جزییاتی از مبادله پیکر شهید محسن حججی ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
مردم منتظر بازگشت قهرمانشان بودند و از این انتظار خسته نشده بودند، انتظار مردم به روزهای محرم رسیده بود و محسن برای همه مردم قابل احترام بود و شهادتش به یک جریان اجتماعی تبدیل شده بود.

ضرورت پاسداشت شعائر حسینی در فضای مجازی ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت برگزاری عزاداری های حسینی در رسانه ها و فضای مجازی تأکید کرد و گفت: امروز باید مطابق نیاز روز جوانان محتوا تولید شود.

سقوط «آزاد» کشتی آزاد در المپیک توکیو/ «بدن‌»های بی‌رمق به «طلا» نرسیدند! ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
آزادکاران ایران در حالی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به پایان رساندند که تنها موفق به کسب دو مدال نقره و برنز از ۶ وزن المپیکی شدند و نتوانستند در کسب مدال طلا موفق باشند.

نظرات فیلسوف نروژی درباره جامعه آزاد و انتخاب اجباری درد ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
آرنه یوهان وتلسن معتقد است جامعه آزاد غربی در باطن مبتلا به استبداد شدیدی است که دردورنج زیادی را به واسطه ابزارهایی چون جراحی زیبایی، صنعت مد، سلبریتی‌ها به روح و روان مردمش تحمیل می‌کند.

صفحه 1 از 1