آرشیو
آرشیو اخبار آبان ماه سال 1401

 صنعت خودروسازی آذربایجان‌شرقی در مسیر تکامل ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
تکمیل زنجیره صنعت خودروسازی در آذربایجان شرقی اهمیت ویژه ای دارد زیرا در این حوزه افراد زیادی مشغول به کار هستند و همچنان ظرفیت اشتغال‌زایی مناسبی در این حوزه وجود دارد.

فسادستیزی رئیسی؛وعده‌ای که روی زمین نماند/۴ اقدام مهم دولت سیزدهم ۱۴۰۱/۰۶/۰۵
رئیس دولتِ مردمی در سال دوم حضور خود در پاستور برنامه‌های زیادی را پیش رو دارد که باید با جدیت و با تعامل سایر نهادها پیگیری و اجرا کند. «مبارزه با فساد» هم یکی از آنها است.

دولت بایدن و برجام؛ سیاست جدید یا ادامه سیاست ترامپ؟ ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که با وعده‌ی بازگشت به برجام پا به عرصه‌ی رقابت‌های ریاست‌جمهوری گذاشت، تاکنون عملکردی همسو با پیشینیان خود در اعمال فشار حداکثری علیه ملت ایران داشته است.

ترکیه چند برابر ایران مالیات می دهد؟ ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی ترکیه در قیاس با ایران حدود ۴ برابر است، با این حال، این کشور هنوز در این زمینه، اوضاع قابل قبولی در میان کشورهای OECD ندارد.

۱۴۰۱/۰۵/۲۷
روز بیست‌وششم مردادماه، بهار آزادی فرزندان سلحشور ملت قهرمان ایران و رادمردان شجاعی است که پس از سال‌ها مقاومت، پای به میهن اسلامی نهادند و با بوسه بر خاک وطن عزیز، تربت شهیدان، مرقد منور امام راحل (ره) و بیعت باشکوه و تاریخی با وصی شایسته و صالحش حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، بار دیگر حریت و سربلندی آزادگان مقاوم را به نمایش گذاشتند.

روزی ۱۷ سرنگ تزریق می‌کردم / بازگشت به زندگی پس از ۲۸ سال اعتیاد ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
زندگی علیرضا کردبچه یک داستان طولانی از درد است. حتی تعریف کردن و شنیدنش هم سخت است. در این گفتگو مختصرا درباره کسی صحبت کردیم که بعد از ۲۸ سال مصرف مواد ترک می‌کند.

ماجرای جلسه محرمانه برای سهمیه انتقال فرزندان هیات علمی ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره ماجرای تصویب محرمانه سهمیه انتقال فرزندان هیات علمی توضیح داد و گفت: چنین چیزی صحیح نیست و مخالفتم با امتیاز فرزندان هیات علمی را تکذیب می کنم.

۱۴۰۱/۰۵/۲۴
فرماندار اوز طی مراسمی با مدیران مسئول وخبرنگاران رسانه ها دیدار وضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه با اهداء لوح از آنان تقدیر کرد.

عدم تعهد برخی دانشگاه‌ها برای تامین خوابگاه کنکوری‌های ۱۴۰۱ ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
دانشگاه های دولتی که از طریق کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ دانشجو می پذیرند شرایط خود را برای اختصاص خوابگاه دانشجویی اعلام کرده اند و از این میان ۳۲ دانشگاه اعلام کردند تعهدی برای خوابگاه ندارند.

 ارفاق در حق محکوم امنیتی، ظلم به دیگران است ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
رئیس قوه قضائیه گفت: محکومی که مخل امنیت روانی مردم است نباید مورد ارفاق قرار گیرد؛ چرا که ارفاق در قبال او ظلم به دیگران است.

هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن توافق سخن بگوییم ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
یک مقام وزارت امور خارجه در واکنش به ادعای نشریه وال استریت ژورنال مبنی بر احتمال آماده شدن متن نهایی توافق در وین گفت: هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن سخن بگوییم.

 تزریق ماهواره های تا ۱۰۰ کیلوگرم به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
تا پایان سال توانمندی تزریق ماهواره‌های تا ۱۰۰ کیلوگرم به مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین تثبیت خواهد شد و این مسیر تا رسیدن فناوری بومی تزریق ماهواره‌های چندصد کیلوگرمی ادامه دارد.

صفحه 1 از 1