احمد خضری رئیس خانه مطبوعات شهرستان و مدیر مسئول پایگاه خبری پسین اوز باتفاق اعضای خانه مطبوعات و مدیران رسانه راس ساعت ۱۲ روزچهارشنبه ۳۰ شهریورماه در محل سالن جلسات مدیریت آموزش وپرورش حضور یافته وبا علی اصغر رضائی مدیر آموزش وپرورش شهرستان اوز به گفتگو نشستند.
کد خبر: ۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

رئیس خانه مطبوعات شهرستان اوز افراد حاضر را این گونه معرفی نمود:

مسعود باقرزاده مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی اوزخبر و سردبیر وصاحب امتیاز فصلنامه آموزش وپایداری محیط زیست، ابراهیم احمدی مدیر مسئول پایگاه خبری اوز امروزوصاحب امتیاز نشریه پیام اوز ،عبدالعزیز خضری مدیر مسئول وصاحب امتیاز پایگاه خبری ونشریه پیام دانش،عبدالرحیم نوروزی عکاس خبرنگار رسانه اوزامروز،عبدالرحمان صالح خبرنگار پایگاه خبری پیام دانش، محمد رفیع راوند خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موزه،حمیرا نامدار خبرنگار نشریه پسین اوز، گلی برازنده کارشناس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آنا حسینی از پایگاه خبری موزه .

این مقام مسئول خانه مطبوعات اوز و پیشکسوت خانه مطبوعات استان فارس زمانبندی مدیریت جلسه را بدین شرح اعلام نمود: نیم ساعت از شروع جلسه به مدیر محترم اداره آموزش وپرورش شهرستان اختصاص می یابد تا ایشان نظرات و دیدگاههای خویش را اعلام و یک ونیم ساعت دیگر به اصحاب رسانه اختصاص می یابد تا حداکثر سه سوال مطرح و نظرات مدیریت محترم را شنیده و در یک گفتگوی دوطرفه موضوع به بحث گذاشته و به یک جمع بندی نهایی برسیم .

در ابتدای جلسه علی اصغررضایی مدیر آموزش وپرورش شهرستان اوز با تشکر از حضور پررنگ و دسته جمعی اصحاب رسانه تقدیر و عنوان نمود: وجود پرتعداد رسانه های خبری در اوز حکایت از اقبال عمومی مردم به افزایش آگاهی ، دانش وعلم اندوزی دارد و خدا را شاکرم که در خدمت مردم اوز هستم ، خود را یک معلم می دانم و از این نعمت الهی شاکرم ،چراکه شرافت آن ناشی از مکتب حیات بخش اسلام است و آنجا که در قرآن کریم متعدد از نقش ویژه آموزش و پرورش سخن به میان آمده است وسوره قلم حکایت از امر مقدس تعلیم وتربیت داردوخداوند اولین کلمه ای را که به پیامبر اسلام وحی نمود اقرء بود .

این مقام مسئول افزود: به روایت تمام دانشمندان علوم اجتماعی،روانشناسی،مدیریت و اقتصاد جوامع جهت پیشرفت محتاج به نظام آموزش وپرورش و این سازمان علمی است. اگر می بینید برخی جوامع پیشرفتهای شگرفی داشته اند از نگاه ویژه آنان به آموزش وپرورش بوده و در اکثریت جوامع پیشرفته معلم از بالاترین امتیاز وامکانات برخوردار و شغل معلمی بالاترین طبقه اجتماعی محسوب می گردد.

اگر امروز ژاین یک مدل والگو برای کشورهای در حال توسعه است، ناشی از توجه جدی به آموزش وپرورش ونقش این سازمان انسان ساز است.

علی اصغر رضایی در ادامه سخنان افزود: اسناد تاریخی نشان می دهد در یکصد ساله اخیر افراد صاحب نظر ونفوذفرهنگی واجتماعی از اوز در زمینه های گوناگون علمی، فرهنگی و اقتصادی برخاسته اند و افراد زیادی در شهر ویا کشورهای دیگر دیده می شوند که اهل اوز بوده و در محل زندگی خود دارای مناصب بالا می باشند که این امر از پیشینه قوی فرهنگی واجتماعی این مردم حکایت دارد وامیدواریم سال تحصیلی جدید را با شور ونشاط آغاز و بتوانیم همه کمبودها ونقایص را ساماندهی کنیم تا انتظارات مردم از آموزش وپرورش برآورده شود.

پس از پایان سخنان مدیر آموزش وپرورش شهرستان، اعضای خانه مطبوعات به نوبت سوالات خویش را مطرح و پاسخ شنیدند.

ابراهیم احمدی از نشریه وپایگاه خبری اوز امروزسوال خویش را چنین مطرح نمود: آقای مدیر برنامه های شما برای ارتقای آموزش و خصوصا ارتقای تعداد پذیرفته شدگان کنکورچیست؟ چرا که  برای مردم خروجی و رتبه پذیرفته شدگان کنکور مهم است و در مدارس اوز رتبه های خوبی دیده نمی شود و دانش آموزانی که رتبه داشته اند در شهرستان های اطراف تحصیل کرده اند.

رضایی اعلام نمود وظیفه آموزش و پرورش  تا مقطع دیپلم است و کنکور ملاک وسنجه عملکرد آموزش و پرورش نیست،مثلاً آقای عرفان احمدی پس از اخذ دیپلم یک سال تلاش نموده و رتبه ۳۶ را بدست اوره است، نظر من این است وقتی دانش آموز در کنکور نتیجه می گیرد که هم خانواده و هم آموزش و پرورش یعنی نهاد مدرسه با هم همکاری کنند، از طرف مدرسه برنامه ی آموزشی منسجم و از طرف خانواده هم هزینه و همکاری صورت گیرد،ما برای کلاس کنکور امسال حدود ۳۶ میلیون تومان هزینه کرده ایم که سهم دانش آموزان شرکت کننده حدود ۵ میلیون تومان بوده است .

مدیر دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی سوال بعدی خود را علت مهاجرت دانش آموزان سطح شهرستان به شهرستان های اطراف برای تحصیل عنوان نمود که مدیر آموزش وپرورش شهرستان اعلام کرد: اکثریت این دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ونمونه دولتی پذیرفته می شوند و خانواده هاتصمیم می گیرند که فرزندانشان کجا تحصیل کنند و به نفع آنان است و اداره آموزش وپرورش نمی تواند مانع ایجاد نماید.

ابراهیم احمدی آخرین سوال خود را به تجهیز مدارس و اعتبارات دولتی اختصاص داد که رضایی از موافقت اداره کل برای ارسال ۱۵ دستگاه کولر اسپلیت برای مدارس و بالغ بر یک میلیارد تومان تجهیزات در سال جاری خبر داد که نقش فرماندار محترم در پیگیری و موافقت بسیار سازنده بوده است و همین جا از فرماندار پرتلاش تشکر می نمایم.

مسعود باقرزاده مدیرمسئول اوزخبر دو سوال خویش را چنین مطرح نمود: چرا فضای مورد نیاز دانش آموزان در مدارس اوز مطابق استانداردهای آموزشی نیست و فضای تدریس که همان کلاس درس است واز اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد برابر بررسی های بعمل آمده سبب نارضایتی والدین شده، تاجائی که در برخی کلاس ها تا ۴۰نفر دانش آموز حضور دارند و فضای سبز وزمین بازی برخی مدارس هم کوچک ونامناسب است ؟

مدیر آموزش وپرورش اعلام نمود سامانه سیدا تعیین کننده تعداد دانش آموران کلاس ها و مدارس است که حداقل ۲۲ نفر و حداکثر ۴۰نفر ظرفیت پذیرش در سامانه است و ناگزیر به اجرای مقررات هستیم .

در خصوص فضای پرورشی و فضای سبز وزمین بازی مدارس هم برنامه هایی در نظر داریم و قطعا توجه می شود.

عبدالرحمان صالح سوال خود را در خصوص نتایج کنکور امسال و مقایسه آن با سنوات گذشته و ارزیابی مدیر آموزش وپرورش از نتایج عنوان نمود که رضایی اعلام داشت نتایج امسال به تازگی اعلام شده و با سال گذشته مقایسه نشده است که پس از مقایسه ارزیابی خویش را اعلام می دارم.

خانم گلی برازنده مسئول انجمن های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سوال خود را در زمینه توجه آموزش وپرورش به هنر و شرکت دانش آموزان در انجمن های فرهنگی  هنری،علمی،فکری وتجسمی در زمان اوقات فراغت اعلام نمودوخواستار برنامه ریزی دوسویه گردید.

رضایی مدیر آموزش وپرورش اعلام نمود دانش آموزان می توانند عصرها در انجمن ها حضور یافته و اوقات فراغت خود را در این انجمن ها بگذرانند که توجه والدین به این مسائل اهمیت دارد و سبب خلاقیت دانش آموزان در محیط مدرسه خواهد شد و حتما از ظرفیت انجمن های وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده خواهیم کرد .

حمیرا نامدار از پایگاه و نشریه خبری پسین اوز در خصوص ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و سهمیه شهرستان اوز و تعداد پذیرفته شدگان امسال شهرستان در این دانشگاه پرسید، که مدیر آموزش وپرورش ظرفیت پذیرش برای شهرستان اوز را بالای ۲۰ نفر عنوان وافزود متاسفانه امسال فقط ۷ نفر پذیرفته شده اند که جا دارد اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد تا میل دانش آموزان برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان و مزایایی که دارد افزایش یابد.

محمد رفیع راوند از پایگاه خبری موزه عنوان نمود:برای بکارگیری بیشتر مدیران بومی چه برنامه ای دارید؟

مدیر آموزش وپرورش اعلام نمود برای جذب نیروهای بومی بسیار تلاش کرده ایم و برای پست های مختلفی از این عزیزان دعوت شده و چندین جلسه برگزار نموده ایم که متاسفانه انگیزه لازم را ندارند و از پذیرش مسئولیت سرباز می زنند و من هیچ محدودیتی برای نیروهای خلاق و مسئولیت پذیر قائل نیستم، چرا که با وجود نیروهای بومی کارها پیشرفت خواهد داشت و باعث سربلندی بنده و همکاران خواهد بود.

عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش و پیشکسوت رسانه در جنوب استان فارس ، سوال خود را این گونه مطرح نمود: آقای رضایی آیا شما عقیده دارید که والدین و به عبارتی مردم در ضعف آموزش وپرورش شهرستان اوز سهیم هستند ؟

مدیر آموزش وپرورش پیشرفت آموزشی را محصول تلاش پنجاه درصدی آموزش وپرورش و والدین دانش آموزان عنوان نمود و گفت متاسفانه در اوز والدین پای کار آموزش دانش آموزان نیستند و معتقدم والدین نباید وارد مسائل حاشیه ای شوند وباید والدین در خانه پیگیر مسائل آموزشی دانش آموزان بوده و صرفا به آموزش در مدارس اکتفا نکنند.

این مدیر باسابقه اجرائی و فعال رسانه آخرین سوال خود را میزان رضایت مدیر آموزش وپرورش از مدیران سطح شهرستان در همکاری با اداره آموزش وپرورش پرسید که رضایی پاسخ داد به نوبه خود از همه مدیران و خصوصا فرماندار محترم صمیمانه سپاسگزارم و مدیران سطح شهرستان خلاق و کارآمدند.

احمد خضری رئیس خانه مطبوعات ومدیر مسئول پایگاه خبری پسین اوز از تعداد دانش آموزان، پرسنل آموزش وپرورش، تعداد آموزشگاهها و ارزیابی مدیر آموزش وپرورش از مدارس غیر انتفاعی سطح شهرستان اوز سوال پرسید که مدیر آموزش وپرورش اوز تعداد دانش آموزان شهرستان را ۷۵۰۰ نفر، پرسنل آموزش و پرورش را ۵۲۲ نفر و تعداد آموزشگاهها را ۶۴ دستگاه اعلام و عنوان نمود مدارس غیر انتفاعی بار مالی وتامین نیرو را از دوش آموزش وپرورش برداشته، اما همچنان برنامه ریزی و نظارت بر آنها با اداره آموزش وپرورش است .

در پایان این جلسه علی اصغررضایی مدیر پرتلاش وتوانمند و دارای تخصص های مختلف در واحدهای اداره کل آموزش وپرورش فارس،مردم اوز را خونگرم، دارای پیشینه فرهنگی و موثر در منطقه دانست و از برخورد عزتمندانه وشایسته با فرهنگیان و همکاران آموزش وپرورش تشکر کرد.

این جلسه راس ساعت ۱۴ پایان یافت.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16