مدیران مسئول وخبرنگاران رسانه های برخط وچاپی شهرستان اوز چهارشنبه دوم شهریورماه از ساعت 11 الی 13 در سالن جلسات فرمانداری حضور یافته و با محمد محمدی وشیروانی کارشناس روابط عمومی فرمانداری به گفتگو نشستند.
کد خبر: ۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۳:۰۲ 2023-05-30 13:02:32

 

محمد محمدی فرماندار اوز با تقدیر از حضور به موقع اصحاب رسانه عنوان نمود: دوم تا هشتم شهریور ماه که با نام و یاد شهیدان والامقام رجائی و باهنر مزین و با عنوان (هفته دولت) نامگذاری شده یادآورشهادت مظلومانه فرزندان پاک باخته انقلاب، شهیدان رجایی و باهنر و فرصتی برای تجدید میثاق با این شهیدان والا مقام است؛ دولتمردانی که با ایمان، تعهد و ساده زیستی، ردای مقدس خادمی نظام و ملت را به تن کردندو امروز وظیفه تک تک ما مسئولین است تا همراه مردم وپاسخگوی نیازها ومطالبات مردمی باشیم.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان اوزاز تشکیل دبیرخانه ستاد بزرگداشت هفته دولت در فرمانداری و برنامه میز خدمت در سطح  روستاها وشهر اوز خبر داد که روزهای جمعه ساعت یازده ونیم این برنامه شروع می شود و حضور مسئولین در بین مردم یکی از مطالبات عمومی در شهرستان است .

برپایی میز خدمت، دیدار با امام جمعه، افتتاح پروژه های عمرانی و ورزشی در روستاها از جمله طرح آبخیزداری کهنه،آسفالت جاده اوز، گراش و واحد  توان بخشی در کهنه که توسط خیرعالیقدر عبدالرحیم زمانی ساخته شده است از برنامه های پیش رو عنوان شد که می تواند به شهرستانهای اطراف نیز خدمات ارائه دهد.

سپس مدیران مسئول نشریات الکترونیک وچاپی خواسته ها ومطالبات عمومی که توسط فعالان پیگیری می شود را مطرح که نماینده عالی دولت برخی را با توضیحات مختصر پاسخ گفتند.

عبدالعزیز نصریانی مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی  فیشوریک از وظایف شورا ها و دهیاران را اطلاع رسانی مبلغ ریالی بودجه ها و اعتبارات دولتی عنوان و پیشنهاد نمود میزان اعتبارات اختصاص یافته دولتی و خیرین مشخص شود تا سوء تفاهمی حاصل نشود،وی ضمن تقدیر از اقدامات دولت سیزدهم عنوان نمود که بیشتر خدمات دولتی زیرساختی است و انتظار مردم از دولت تسریع در پروژه هایی است که در روستاها کلنگ زنی می شود .

از دیگر پیشنهادات نصریانی ، فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری و اشتغالزایی در روستای فیشور با توجه به نبودن شهرک صنعتی در روستا بود .

فرماندار ارائه گزارش عملکرد را از تکالیف قانونی شوراها اعلام و عنوان نمودند شوراها بایستی هر شش ماه یکبارعملکرد خویش را شفاف اعلام نمایند .

فرماندار از حضور خویش و مسئولین در شهر فیشور ابراز رضایت وبازدیدهای مردمی و رسیدگی مستمر به امور روستاها را از وظایف فرماندار و بخشداران و اعضای شوراها در محل  دانست.

محمد محمدی اظهار داشت : مسئولین بایستی با مردم ارتباط داشته و مطالباتشان را بشنوند و مشغله کاری نباید بهانه ای برای حضور در بین مردم و شنیدن مطالبات آنها باشد و در خصوص زمین چمن شهر فیشور با اعتبار هفت میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شده است و با رایزنی ها مشکلات اولیه حل  شده است .

این مقام مسئول سرمایه گذاری واشتغال را از اولویت های فرمانداری نامیدوگفت بنا داریم بسته های سرمایه گذاری در شهرستان را شناسایی و همایش سرمایه گذاری را با ایجاد نمایشگاه وغرفه برگزار کنیم ، چرا که تمرکز امکانات جهت ایجاد مجتمع صنعتی برای اشتغالزایی از برنامه های دولت است و مجموعه اقتصادی فرمانداری پاسخگوی سرمایه گذاران است.

ابراهیم احمدی مدیر مسئول فصلنامه پیام اوز و اوز امروزضمن تبریک هفته دولت به فرماندار ومسئولین محلی، سوالات خویش را در خصوص اعتبارات سال گذشته اعم از تخصیص یافته و پرداخت شده و تشکیل اداره ثبت و پلیس 10+عنوان نمودند .

 

فرماندار در خصوص دو مطالبه مردم شهرستان اوز آن دو را در حوزه فراجا و قوه قضائیه دانسته و از نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جهت تسریع در تاسیس اداره ثبت اسناد واملاک و ایجاد پلیس ۱۰ +تشکر کردند که پیگیریهای لازم صورت گرفته است.

مسعود باقرزاده مدیر مسئول اوزخبر از انتقاد عمومی در خصوص تجمیع سه اداره منابع طبیعی،کمیته امداد امام خمینی(ره) و جهاد کشاورزی در مکانی دور از دسترس و دارای جاده خاکی و عدم اختصاص قیر جهت آسفالت معابر وکوچه ها سخن گفت، واز فرماندار خواست تا این مطالبه عمومی پیگیری شود.

فرماندار خود را شرمنده مردم خواند و این را ناشی از تدبیر و اضطرار سابق دولت دانسته و عنوان نمودند ما نقطه ای را جهت احداث سایت اداری پیشنهاد داده ایم و امیدواریم آن ادارات هم تلاش کنند تا بودجه لازم جذب و فضایی در شان مردم اوز برا ارائه خدمت فراهم شود که لازم هست ادارت کل آن اداره ها هم همکاری کنند .

در خصوص آسفالت کوچه ها ومعابر که یکی از مطالبات مردم است و در روستاها در سال گذشته یک میلیاردو سیصد میلیون تومان اختصاص یافته است، اما در خصوص موضوع آسفالت در سطح شهر که از وظایف و اختیارات شهرداری و شوراهای شهر است و مرتبا مردم به فرمانداری  مراجعه دارند و امیدواریم یک نشست خبری یا جلسه پرسش وپاسخ با شهردار محترم و شورای شهر برگزار تا پاسخ ها شنیده شود.

فرماندار جمع کل اعتبارات مصوب شهرستان در سال گذشته را  نوزده میلیارد و هفتصد میلیون تومان عنوان که در برخی پروژه ها صددرصد جذب نشده است .

بودجه سال جاری نیز چهل و دو میلیارد و پانصدوشصت و هشت میلیون تومان اعلام که رشد صد درصدی داشته است .

حمیرا نامدارخبرنگار پسین اوز توسعه تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه در مسکن مهررا از گلایه های عمومی عنوان نمودند که فرماندار در این خصوص پاسخ را چنین عنوان نمودند: پیگیری های لازم از طریق ادارات ذیربط صورت گرفته ونقاط مختلفی که مشکل داشتند از جمله اطراف دانشگاه پیام نور و جاده خنج و هیرم و شهرک کهنه که حدود ۶ نقطه می باشد شناسایی شده و مسئولین قول داده اند که ظرف شش ماه این مشکلات را برطرف نمایند، در خصوص تلفن ثابت هم موضوع به مخابرات منتقل شده است و قرار شده اعضای محترم شورا تعداد متقاضیان را احصا و اگر به حدنصاب دویست الی سیصد مشترک برسد موضوع حل شود.

فاطمه  رضایی از پایگاه اطلاع رسانی موزه  در خصوص برنامه های دولت تا پایان سال و اختلافات ادارات اوقاف در خصوص حمام سوداگر و کاروانسرای شهرداری سوال کردند.

فرماندار اعلام نمود برخی پروژه های نیمه تمام که اعتبارات زیادی را لازم دارند از جمله مخزن در دست پیگیری است و با توجه به اینکه ادارات اعلام نموده اند اولویت آنها نیست، اما بنده مصر به اتمام آن هستم وپیگیری های زیادی انجام شده ، چرا که به اعتماد عمومی لطمه می زند و خیرین کار را تمام کرده اند و وعده دولت بر زمین مانده است. لذا با توجه به اینکه همین مخزن اعتباری نزدیک به ۱۵ میلیاردتومان نیاز دارد که تکلیف دارند اختصاص وپروژه را تمام کنند.

احمد خضری مدیر مسئول پسین اوز یکی از خواسته های مردم را آبادانی محل دانست که بحث اینکه کاروانسرای سابق شهرداری در اختیار چه اداره ای باشد محل اشکال نیست، و مردم آبادی آن محل را خواهان هستند.

 

رئیس خانه مطبوعات شهرستان اوز گلایه دیگر خود را در خصوص ترفیع دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز و ارتقای آن به واحد دانشگاهی مثل شهرستان خنج وتاسیس دانشگاه فرهنگیان واحدخواهران عنوان  و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اوز یک مجموعه شاخص است ما هم آرزوی ترفیع و تبدیل به واحد شدن را داریم و تاسیس دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران از خواسته های ماهست.

محمدی فرماندار اوز پاسخ را چنین بیان داشتند که : هرچند ترفیع دانشگاه آزاد اسلامی اوز مطالبه مردمی وآرزوی همه ماست ، اما از وظایف دولت نیست و هر همراهی نیاز باشد را خواهیم داشت.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های اخبار شهرستان