بیستمین نشست اصحاب رسانه به دیدار وگفتگو با ریاست دادگستری شهرستان اوز اختصاص یافت و اعضای خانه مطبوعات با قاضی روانشاد در فضایی آرام سوالات خود را مطرح ساخته وپاسخ گرفتند.
کد خبر: ۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

مسعود باقرزاده: چهارشنبه22 تیرماه جاری راس ساعت7:30 صبح احمدخضری، عبدالعزیزخضری، ابراهیم احمدی، مسعودباقرزاده، مرتضی‌اسماعیلی، محمدرفیع‌راوند، عبدالعزیزنصریانی، عبدالرحیم‌نوروزی، عبدالرحمان صالح، فروغ هاشمی، حمیرانامداروشیما رحمان پوردر دادگستری شهرستان اوز حضوریافته وبا قاضی حسین روانشاد، رئیس دادگستری شهرستان اوز سوالات خویش را پیرامون وظایف ومسائل روزشهرستان مطرح ساختند. 

حسین روانشاد با خوشامدگویی از اهالی رسانه، وقت جلسه را یک ساعت ونیم اعلام نموده،سپس احمد خضری رئیس خانه مطبوعات اوز با معرفی رسانه های فعال سطح شهرستان برای هر نفر طرح دوسوال درنظرگرفته و قاضی روانشاد را به گفتگو دعوت نمودند.

 

ریاست دادگستری شهرستان اوزاز مسئولین ورسانه ها در سطح شهرستان ازاطلاع رسانی هفته قوه قضائیه که گذشت تقدیرکرده وعنوان نمود یازده ماه دادگستری فعال شده است و در این مدت با آمارورودی 140 پرونده تا 200 پرونده در ماه مواجه بوده ایم که با همکاران عزیزمان در مجموعه سعی داشته ایم پرونده معوق نداشته باشیم وبادقت بالا به امورمحوله رسیدگی کنیم.

در پرونده های کیفری که از فوریت بیشتری برخوردار است،تلاش کرده ایم سریع تر رای صادر کرده ومعطلی نداشته باشیم و حجم پرونده های مربوط به دعاوی املاک بالا است ودرخصوص دعاوی طلاق وخانوادگی سعی داریم از ظرفیت علما در شهرستان استفاده کنیم.برای پزشکی قانونی پیشنهاد کرده ایم حداقل چند روز در هفته در شهرستان دایر شود که با توجه به حجم پرونده ها نیاز به صدور مجوز از طرف مسئولین استانی است و مابرای دایرشدن اداره ثبت اسناد واملاک و پلیس +10 حمایت می کنیم وتصمیمات را مقامات اخذ می‌کنند.

سپس احمدخضری همراهان رابه طرح سوالات دعوت که گزیده ای از پرسش وپاسخ ها را درزیر می خوانیم:

عبدالعزیز خضری از نشریه پیام دانش خطاب به ریاست دادگستری: با توجه به شناختی که از شهرستان دارید مدیریت را در سطح شهرستان چگونه می بینید؟

قاضی روانشاد عنوان نمودتکالیف ووظایف مدیران مشخص است و وظیفه شناسی اساس کار مدیران است وتعلل در انجام وظایف جایز نیست وتغییر وتحول وجوان گرایی در سطوح مدیریتی نیاز است . دادگستری هم درنوک پیکان است .

مسعود باقرزاده از رسانه اوزخبر: عوامل مختلفی در گسترش اعتیاد نقش دارند که مهمترین آن شبکه توزیع است ،درسطح شهرستان چه اقدامی صورت پذیرفته است؟

قاضی روانشاد برخورد با پدیده قاچاق مواد مخدر را در صلاحیت دادگاه انقلاب دانسته وبر نقش پیشگیری در این زمینه تاکید نمود و حمایت دادگستری را از مبارزه با این پدیده شوم در مراحل مختلف عنوان نمود.

آقای عبدالرحیم نوروزی از پایگاه اطلاع رسانی اوزامروز: آیا انتقال پرونده ها از دادگستری لارستان به اوز امکانپذیراست؟

قاضی روانشاد اظهار داشتند انتقال پرونده ها با همان موضوع واحد که رسیدگی شده است امکان نداردو چنانچه پرونده جدید مطرح شود به این دادگستری ارجاع می گردد.

محمد رفیع راوند از رسانه موزه : درخصوص حفاظت از میراث فرهنگی تاکنون پرونده ای تشکیل شده است؟

قاضی روانشاد اعلام نمودند تاکنون پرونده ای ثبت نشده است .

خانم حمیرا نامدار از نشریه پسین اوز: بیشترین جرایم در سطح شهرستان براساس آمار کدامند؟

قاضی روانشاد سه جرم سرقت،توهین وتهدید ومشروبات الکلی را به ترتیب دارای بالاترین آمار دانستند.

ابراهیم احمدی از رسانه اوزامروز: آیا تاکنون شکایتی علیه مسئولین شهرستان ثبت شده است؟

قاضی روانشاد مرکز استان را مسئول رسیدگی به شکایات از مسئولین عنوان و ترک فعل را از مشکلات عمومی خوانده وعنوان نمود:در جلسات تاکید کرده ایم که بهتر است جلسات یا عصرها ودرخارج ازساعات اداری یا صبح زود انجام گیرد تا مردم واربابان رجوع معطل جلسات نگردند.

سوال دوم ابراهیم احمدی: آیا زندان متعلق به اوز است یا لارستان؟

قاضی روانشاد عنوان نمودند که زندان در حوزه استحفاظی شهرستان اوز است واگر جرمی در زندان ومحدوده آن اتفاق بیفتد در این دادگاه رسیدگی می شود اما از نظر اداری مدیریت آن با شهرستان لار است.

عبدالعزیز نصریانی از رسانه فیشور: چرا پرونده های مربوط به دهیاری وشورای اسلامی طولانی می شوند؟

قاضی روانشاد اعلام نمودند برای ما بین اشخاص حقیقی وحقوقی تفاوتی وجود ندارد وما اقدام قاطع انجام می دهیم و در خصوص اراضی تفاوتی ندارد که مردم طرف دعوی باشند یا مسئولین، تمام تلاش ما این است از اطاله دادرسی جلوگیری کنیم.

احمد خضری از رسانه پسین اوز: دایر شدن اداره ثبت اسناد واملاک وپلیس10+ از خواسته های به حق مردم شهرستان است،هرچند درحوزه اختیارات شما نیست ،اما می توانید حمایت کنید،آیا اقدامی داشته اید؟

قاضی روانشاد عنوان نمودند با توجه به اینکه حدود یکسال از تشکیل دادگاه عمومی در سطح شهرستان می گذرد و آمار پرونده های املاک نشان می دهد که نیاز به دایرشدن اداره ثبت اسناد واملاک در شهرستان است وبنده به نوبه خود حمایت کرده و آمارها را به مسئولین استان اعلام نموده ام و تا جائی که در توان داشته باشیم برای دایرشدن اداره ثبت اسناد واملاک و پلیس 10+ حمایت خواهیم کرد و در فرآیند قانونی فعال خواهیم بود.

جلسه راس ساعت 9 صبح با قدردانی قاضی روانشاد از زحمات اهالی رسانه پایان یافت.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16

.