فریما باقرزاده: به دعوت رئیس خانه مطبوعات شهرستان اوز،با حضور فروغ هاشمی ریاست فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان واصحاب رسانه جلسه هم اندیشی برگزاری نخستین جشنواره رسانه امروز چهارشنبه 25خردادماه در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوزازساعت 20آغاز وساعت23 پایان یافت.
کد خبر: ۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۳:۰۲ 2023-05-30 13:02:32

احمدخضری رئیس خانه مطبوعات شهرستان ومدیر مسئول پایگاه خبری پسین اوز ودوهفته نامه پسین که ریاست جلسه را بر عهده داشت،تشکیل خانه مطبوعات با 33 نفر عضو از بهمن ماه سال 1400 را از دستاوردهای فرهنگی سال قبل خوانده و تاکید کرد با تشکیل خانه مطبوعات وظایفی بر عهده تک تک عزیزان است که برخی از مهمترین آنها عبارتند از : آموزش اعضاء، ارتباط اهالی مطبوعات با مسئولین شهرستان و مطالبه گری وانتشار اخبار ووقایع،حل وفصل مسائل صنفی،پیگیری های امور رفاهی اعضاء، اطلاع از رویدادها وانعکاس منظم آن .

احمد خضری با دعوت از میهمان ویژه درجلسه، محمد صدیق پیرزاد را یار ویاور همیشگی، فردی ثابت قدم،کوشا در عرصه مطبوعات،رسانه وفرهنگ معرفی و درخواست نمود جلسه هم اندیشی با سخنان ایشان آغاز شود.

محمد صدیق پیرزاد با تبریک به تک تک اعضای خانه مطبوعات، تشکیل خانه مطبوعات را اقدامی مثبت در شهرستان و نوید بخش اعتلای فرهنگی مردم منطقه خواند و عنوان نمود:هرچه برای مسائل فرهنگی هزینه کنیم سود برده ایم وباید کوشش کنیم رسانه ها که منبع نور هستند بتوانند فعال بوده ونورافشانی کنند و با وجود سن بالا ،هرجا که لازم باشد حاضرم در خدمت اهالی مطبوعات ورسانه باشم.

فرهنگی بازنشسته و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد مرکز اوزدر پایان سخن بر کادرسازی و آموزش نیروی انسانی در عرصه فرهنگ ورسانه تاکید کرد.

اوزخبر

 

فروغ هاشمی ریاست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،با تشکر از میزبانی مناسب دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز ،فعالیت خانه مطبوعات در سه ماه اخیر را مثبت ارزیابی و در خصوص جشنواره پیش رو گفتند:بایستی برای برگزاری جشنواره در قالب یک طرح برنامه هارا مستند ومدون نموده تا بتوانیم مجوز بگیریم. وی برگزاری نمایشگاه و کارگاههای آموزشی مختلف و برگزاری مسابقات  را از عناصر طرح جشنواره رسانه نامیدند.

این مقام مسئول فرهنگی شهرستان،در خصوص جذب اعضای خانه مطبوعات شرایطی از جمله سطح تحصیلات دانشگاهی را لازمه عضویت وصدور کارت خبرنگاری عنوان نمودند.

 عبدالعزیز خضری از پایگاه خبری ونشریه پیام دانش که علاوه بر فعالیت در عرصه رسانه،ریاست بزرگترین مرکز آموزشی(دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز) با ساختمانی مجهز را بعهده دارد،از میزبانی دائم جلسات فرهنگی وآموزشی ومطبوعاتی در دانشگاه آزاد سخن گفت و بیان نمود: بایستی فعالیت های رسانه ها مثل چشم بینایی باشد که همه جا را ببیند وهمه اخبار را انعکاس دهید ودر خدمت جامعه باشید تا گرهی از مشکلات را بگشایید. با حل وفصل مسائل ومشکلات وترویج مطالبه گری هم مردم وهم مسئولین خرسند خواهند شد.

 شریف بازرگانی  مدیر مسئول پایگاه خبری موزه اعضای خانه مطبوعات را به پیشرفت کمی وکیفی دعوت کرده وعنوان نمودند: با جذب وعضویت بیشتر اعضای خانه مطبوعات از نظر کمی و با تحلیل صحیح اخبار و آموزش مداوم خبرنگاران و برگزاری جشنواره رسانه ومطبوعات در سطح شهرستان می توانیم به پیشرفت کیفی دست یابیم.

وی هدف از برگزاری جشنواره ها را رقابت در سطح مناطق خوانده که در نهایت به هم فکری وهمکاری وارتقاء کمی وکیفی فعالیت ها می انجامد عنوان نمود.

 

ابراهیم احمدی مدیر مسئول پایگاه خبری اوز امروز وهفته نامه پیام اوز درخصوص آموزش های مداوم اعضاء واثرات آموزش در حرفه خبرنگاری وفعالیت در عرصه رسانه مطالبی بیان و اظهار نمود: جشنواره رسانه شهرستانی و دارای مراسم افتتاحیه واختتامیه خواهد بود وهزینه هایی مثل هزینه داوری مسابقات،اسکان،پذیرایی،ایاب وذهاب،دعوت از میهمان ویژه و... متصور است و بایستی برنامه ریزی منطقی ودقیقی داشته باشیم و فرصتی برای شهرستان محسوب شود.

مسعود باقرزاده مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی اوزخبر، ساختن وب سایت با امکانات ویژه برای آموزش و اطلاع رسانی پیشنهاد و عنوان نمود: جشنواره رسانه ومطبوعات یک رویداد فرهنگی است که باید منفعت اقتصادی برای شهر در پی داشته باشد و از توانمندی های پیشکسوتان عرصه مطبوعات ورسانه می توان بهره های فراوان برد.

محمد رفیع راوند خبرنگار موزه در خصوص زمان برگزاری و مدت جشنواره نکاتی متذکر و  اهمیت همراهی و همکاری مسئولین را یادآوری نمودند.

جلسه هم اندیشی اعضای خانه مطبوعات که با تلاوت قرآن کریم توسط محمد طاهر قاضی زاده راس ساعت 20 شروع شده بود  راس ساعت 23 با صلواتی بر محمد و آل محمد پایان یافت.

 

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های اخبار شهرستان