فریما باقرزاده: راس ساعت 8/30 صبح روز چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه 1401 ریاست شورای اسلامی شهر اوز پذیرای اهالی رسانه در محل شورای اسلامی شهربودند. اعضای خانه مطبوعات شهرستان اوز به ریاست احمد خضری و همراهی حاج عبدالعزیز خضری راس ساعت اعلام شده در محل شورای اسلامی شهر حضور یافته و حاضرین: آقای ابراهیم احمدی مدیر مسئول وعبدالرحیم نوروزی خبرنگار و عکاس خبری از پایگاه خبری اوزامروز، عبدالعزیز خضری مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش و مسعود باقرزاده مدیر مسئول اوز خبر، احمد خضری رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات شهرستان اوز وخانم حمیرانامدار خبرنگار پایگاه خبری پسین اوز، عبدالرحمان صالح از فعالین اجتماعی ومدیر گروه اتحاد وتوسعه اوز ،خانم گلی برازنده از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اوزدر این جلسه سوالات خویش را از مهندس فریدون نامی پرسیده وپاسخ گرفتند .
کد خبر: ۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

احمد خضری دبیر جلسات رسانه های عضو خانه مطبوعات شهرستان اوز مدت جلسه را یک ساعت ونیم اعلام وبدین ترتیب مقرر داشتند: ریاست شورا می تواند نیم ساعت کلیه مسائل یکساله اخیرشورای شهر واقدامات شورا را در شهر تشریح، تا از سوالات تکراری پرهیز شود و مدت یک ساعت به پرسش خبرنگاران اختصاص یافت .

مهندس فریدون نامی با تبریک ماه رمضان و فرصت بهره مندی مومنین ومومنات از این ماه، پیشاپیش فرا رسیدن عید فطر را به عموم تبریک گفتند و از مردم خواستند درجمعه آخر ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس نیز حضور وتشریک مساعی فرمایند.

ایشان رسانه ها و شغل خبرنگاری را باعث تحکیم وحدت در جامعه دانست و از حضور رسانه ها در همه مسائل شهر وشهرستان تقدیر ورعایت اصل بی طرفی آنها را ستود.

مهندس فریدون نامی، پیش بینی بودجه شهرداری در سال 1400 مبلغ 16 میلیارد تومان و جذب آن را 18 میلیارد تومان عنوان و اظهارداشت : در سال 1401 مبلغ بودجه را 23 میلیاردتومان پیش بینی نموده ایم ودر پیش بینی وضع عموم مردم،خصوصاً افراد کم بضاعت را در نظر گرفته ایم تا با وضعیت تورم در جامعه رضایت همگان فراهم شود.

مهندس نامی فعالیت شورا در 8 ماه گذشته تاکنون در قالب 54 جلسه رسمی اعلام وعنوان نمود: کمیسیون عمران ،خدمات شهر و ورزش وفرهنگی از کمیسیون های فعال شورا هستند و نیازمند همکاری ومشارکت قشر جوان جامعه هستیم، از مردم وبزرگان ومعتمدین وخیرین تشکر می کنم و همه جا ما را همراهی کرده اند، اما توقع حضور جوان ترهای جامعه برای پیشرفت شهر را داریم.

مهندس نامی اولویت بندی رسیدگی به مسائل ومشکلات را روش مناسبی برای نتیجه گیری از پیگیری ها خواند و برای نمونه وضعیت فضای سبز شهری را دغدغه همه مردم وخواسته عمومی اعلام کرد، که سعی شده است برآورده شود. برای مبلمان شهری نیز شورای شهر پیگیر و برنامه دارد.

اولین سوال از طرف مسعود باقرزاده مدیر مسئول پایگاه خبری اوزخبر : مردم از معضل سگ های ولگرد گلایه دارند، شورای شهر چه برنامه ای دارد؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : بحث سگ های ولگرد در همه جا و از جمله شهر ما اوز وجود داشته و اولین کمپ سگ های ولگرد در منطقه توسط شهرداری اوز در سالیان گذشته دایر که حدود 200قلاده در آن نگهداری می شوند و تغذیه آنها با همکاری کشتارگاه ققنوس نصر اوزصورت می پذیرد وهمه ادارات هم بایستی همکاری داشته باشند که متاسفانه فعلاً فقط شهرداری مسئولیت را پذیرفته است و از مردم خواهشمندیم با پرسنل شهرداری همکاری لازم را داشته باشند و از تغذیه ونگهداری سگ های ولگرد درب منازل خودداری کنند. شورای شهر مجوز خرید سلاح بیهوشی را اخذ ومنتظر تهیه آن هستیم تا شهرداری استفاده نماید .

سوال خانم حمیرا نامدار خبرنگار پسین اوز:

مردم از کم آبی در منازل رنجور و انتظار رفع آن را دارند،شورای شهر چه برنامه ای دارد؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : در خصوص کم آبی پیگیری انجام شده و از ریاست اداره آبفا دعوت ومسائل در جلسه مطرح گردیده است ، بحث شکستگی های متعدد در سطح شهر ناشی از فرسوده بودن شبکه آبرسانی است که مقرر گردیده است برآورد شده و اداره آبفا به شورای شهر نیز هزینه را اعلام نماید تا پیگیری لازم از اداره آبفا استان جهت تامین هزینه به عمل آید و منابع دولتی تخصیص یابد ، و برای منبع آب نیز مرتباً جلسات برگزار و درصدد هستیم کارعمرانی وتاسیساتی پایان پذیرد و به شبکه بپیوندد.

سوال خانم گلی برازنده خبرنگار وروابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اوز:شورا برای همراهی با هنرمندان و تامین زیر ساخت های فرهنگی چه برنامه ای دارد؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد با کمک های مردمی و بودجه دولتی ساخته می شود. کمبود سالن اجتماعات درون شهر مشهود است. در شورا ساخت سالن هزار نفری در شهر مطرح شده است اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. متاسفانه مسایل اوز جزیره ای حل می شود و هنوز صندوق مشترکی برای اولویت های شهر نداریم که باید کمک کنیم این مشکل حل شود.

سوال آقای ابراهیم احمدی مدیر مسئول پایگاه خبری اوز امروز و از پیشکسوتان خانه مطبوعات استان فارس وشهرستان های لار واوز : برخی از مردم می پرسند چرا عملکرد شورای ششم در شهر نمود ندارد ونقشی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها ندارند؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : معمولاً سال اول شورا سال استقرار است و سعی کرده ایم تاثیرگذار باشیم و با مسئولین در ارتباط هستیم. مستند سازی محدود بوده است. ارتباط با رسانه ها نیز محدود بوده است و اطلاع رسانی به درستی صورت نگرفته است.

چرا برخی پروژه ها مانند میدان جلو دانشگاه پیام نور با کندی انجام می شود یا با وجود ۲ بار کلنگ زنی برای ساختمان شورا اقدامی صورت نگرفته است؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : پروژه میدان دانشگاه پیام‌ نور شش سال قبل شروع شده وربطی به شورای شهر دوره ششم نداشته ،اما به محض استقرار پیگیری نموده ایم و در دست اجراست. احداث ساختمان شورا یکی از شعارهای انتخاباتی ما است. محل جلو بانک سینا مشکل ترافیکی داشت. محل روبروی شهدای گمنام نیز مشکل زمین دارد و می تواند محلی برای برای درآمد پایدار باشد. در خیابان جنگجو محلی برای ساختمان شورا در نظر گرفته شده است که شورا در طبقه دوم مستقر می شود.

استاد احمد خضری مدیر مسئول پایگاه خبری پسین اوز و رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات شهرستان اوز و از پیشکسوتان عرصه مطبوعات چاپی ومجازی در جنوب استان فارس : نام گذاری یکی از وظایف شوراست برای نامگذاری میادین وخیابان ها وشهرک هایی که در آینده تکمیل می گردند، مثل شهرک فرصتی، برنامه ای برای نامگذاری به عناوین واسامی مشهور ومعروف دارید؟

پاسخ مهندس فریدون نامی : بله ،کاملاً صحیح است ونامگذاری از وظایف شورا وشهرداری هست که در نظر داریم براساس اختیارات تشکیل جلسه دهیم ودرآینده نزدیک این امر اتفاق می افتد.

این نشست که از ساعت ۸:۳۵ آغاز شد وبراساس دستور کار دبیر جلسه بایست در ساعت 10 پایان می پذیرفت تا ساعت ۱۰:۲۰ ادامه یافت و در دقایق پایانی سرکار خانم رضایی از خبرنگاران موزه مردم شناسی حضور یافتند و بنا بر قرار قبلی و اعلام مهندس فریدون نامی مبنی بر حضور در جلسه دیگر ووقت شناسی ایشان ، سوالات نامبرده استماع نگردید و با قول ریاست محترم شورای اسلامی شهر اوز به جلسه آینده موکول شد.

دربین جلسه مهندس فریدون نامی بر ضرورت وقت شناسی وحضور سر ساعت مدیران و مسئولین ادارات وپرهیز از جلسات تکراری وتوجه به خواسته های اربابان رجوع  در جمع اهالی رسانه باذکر مثال هایی سخن گفته ودر پایان نیز بر ضرورت توجه بر وقت شناسی تاکیدکرده وآن را از حقوق پنهان مردم دانستند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16

.