مهندس علی اصغر علی پور اولین فرماندارشهرستان نوپای اوز، چهره نام آشنای فرمانداری ویژه لارستان است که کارشناسی اقتصاد صنعتی را درسال 1382 در تهران و کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه ریزی را در دانشگاه علوم و تحقیقات اهوازدر سال 1384 گذرانده و در فرمانداری ویژه لارستان مشغول خدمت است، درسال های پایانی دولت دوازدهم با عزت نفس ورشادتی بی نظیر مسئولیت فرمانداری شهرستان اوز را پذیرفت و با همراهی مردم وخیرین ومسئولین خدماتی دراین بخش کهن ،که به سان فرزندی پیر وفرتوت از لارستان منتزع گردید ارائه نمود که خلاصه ای را جهت اطلاع مخاطبین عزیز برمی شماریم .
کد خبر: ۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

بی سروصدا امور مهم شهرستان تازه تاسیس را سامان داد:

اگر شما به سه سال پیش برگردید، آن زمان داشتن فرمانداری  با تمرکز نیرو وتجهیزات یک آرزو و نیاز بود .

استقرار ادارات و آن هم در شرایطی که در سال های پایانی دولت دوازدهم قرار داشتیم وقانع کردن مسئولین ومقامات در مرکز استان وپایتخت، که خود بدلایل ساختار اداری متمرکز ناتوان از تامین نیرو واختصاص بودجه بودند سخت بود.

تا جائی که فرماندار وهیئت همراه  با جمله انشاالله  و در دستور کار قرار خواهد گرفت، با کوله باری از مطالبات،راهی شهرستان نوپا می شدند.

 در چارچوب قانون ومقررات عمل نمود:

اما مهندس علی اصغر علی پور: در پیشینه خود تجربیاتی از کار در فرمانداری و دانشگاه و همکاری با ادارات ونهادهای مردمی را داشت وبا شناخت کامل از منطقه هم نیازها را سروسامان داد و هم کارها را با همراهی مردم وخیرین پیش برد.

سرمایه های اجتماعی شهرستان ،اعضای شوراهای شهر وروستا ،دهیاران پابه پای وی کوشیدند و اورادر مرکز استان وبعضاً تا پایتخت همراهی کردند و هیبت وهیمنه وجودی شهرستان امروز،مدیون زحمات شورای پنجم مرکز شهرستان ،آقایان مهندس جعفر راستگو،مهندس فرهاد رحمان زاده،دکتر مهران عسکری وریاست شورای حل اختلاف ودیگر عضو شورای شهر جناب آقای محمود محبی و سرکار خانم فریبا صالحی بود .

اوزخبر،مسعودباقرزاده

مردم وخیرین تواضع وفروتنی وی را پذیرفته و اورا یاری کردند:

مشارکت هیئت های امناء،خیرین ونقش بی بدیل آنان که در همه مراسم ومناسک مذهبی وملی پابه پای  فرماندار جوان کوشیدند تا با ارتقاء به شهرستان ،مردم از خدمات دولتی برخوردار شده ودرمسیر توسعه متوازن ،بابرنامه وپایدار قرار گیرند.

 جامع الاطراف بود و همه جا را دید :

مهندس علی پور نیازهای  اساسی روستاها را می شناخت و برای پیشبرد کارها ،از فرصت همراهی وبازدید نماینده شهرستان از روستاها لحظه ای درنگ نکرد و اگر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی قولی در محل می داد،پیگیری های بعدی را در دستور کار قرار می داد و اگر برآورده ساختن خواسته ها به مساعدت مالی نیاز داشت، با توجیه خیرین، آنان را با نماینده ومقامات همراه می ساخت،ذره ای محافظه کاری در پیگیری های او وجود نداشت وهرچه داشت وهرچه کرد شفاف ،عیان وآشکار بود و خود را وامدار همه می دانست،نه شخص وگروهی .

اوزخبر،مسعودباقرزاده

با رسانه های گروهی همراه وآنان را ناظر بر اعمال ورفتار مسئولین می دانست:

شهرستان اوز در بدو ورود او دارای چند رسانه وچند خبرنگار بود، مهندس علی اصغر علی پور سخت کوشید ومدیران رسانه ها را حمایت نمود وخانه مطبوعات در واپیسن روزهای فعالیتش در شهرستان اوز راه اندازی وافتتاح شد، بهتر است بدانیم امروز شهرستان اوز بالای 30 نفر خبرنگار و 9 پایگاه اطلاع رسانی فعال و چند مجله چاپی درحال انتشار دارد.

اقدامات بازر اجرایی در دو ساله فرمانداری در شهرستان اوز:

- در حوزه اقتصادی :

- پیگیری احداث شهرک صنعتی شماره 2 اوز با گرید 6

- فعال نمودن شهرک صنعتی شماره 1 اوز با صدور مجوز 32 طرح صنعتی

- در دست اجرا بودن بیش از 10 طرح سرمایه گذاری در حوزه های صنعت، معدن، گردشگری، کشاورزی و تولیدی با ارزش420  میلیارد تومان دارای پیشرفت فیزیکی 20 تا 90 درصد - احداث نیروگاه های شماره 1 و 2 خورشیدی در اوز و فیشور(در مرحله واگذاری زمین) -صنایع فلزی و گل نرده-بتن آماده و محصولات بتنی استاندارد-تولید پنجره دو جداره- تولید دستمال کاغذ ی-ریخته گری کوره-اجرای 2 گلخانه هیدروپونیک با تکنولوژی جدید اسپانیایی و مجتمع گردشگری فیشورو اوز و مجتمع خدمات رفاهی غلام آباد.

- در حوزه عمرانی :

- پیگیری اجرایی شدن عملیات گاز رسانی به بخش بیدشهر به ارزش 790 میلیارد ریال و توسعه گازرسانی به فیشور و محلچه و اوز به ارزش 50 میلیارد ریال

- عملیاتی نمودن طرح آبرسانی به روستاهای گلار و کهنه و شهرک توحید با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال

- اجرای خط فیبر نوری از اوز به بلغان و استقرار تجهیزات اینترنتی با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال

- عملیاتی نمودن تفاهم با خیرین در حوزه راه اوز شرفویه به ارزش اعتباری 1050 میلیارد ریال ( سهم خیرین : 400 میلیاردریال)

- عملیاتی نمودن تفاهم با خیرین در حوزه راه اوز بختیارویه به ارزش اعتباری 1800 میلیارد ریال (سهم خیرین : 500 میلیاردریال).

- عملیاتی نمودن تفاهم با خیر در حوزه بهداشت و درمان در بیمارستان امیدوار اوز با ارزش اعتباری 400 میلیارد ریال (سهم خیرین: 200 میلیارد ریال).

- اخذ مجوز بیمارستان 120 تخت و خوابی راهپیما اوز(بیمارستان به همت خیر بزرگوار حاج یوسف راهپیما وهمراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اعتباری بالغ بر 4800میلیارد ریال در دست اجراست).

- عملیاتی نمودن تفاهم با خیرین در حوزه آب در ایجاد مخزن 5000 متر مکعبی سهم خیرین و 5000 متر مکعبی سهم دولت باارزش اعتباری 140 میلیارد ریال(مخزن سهم خیرین 100 پیشرفت فیزیکی و مخزن سهم دولت 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد).

- بازنگری طرح هادی 11 روستای تابعه بعد از 10 سال و هزینه کرد اعتبای بالغ بر 100 میلیارد ریا ل

- در حوزه اداری :

- استقرار 33 اداره در مرکز شهرستان با کمک خیرین و اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال

- ارتقا 7 اداره در مرکز شهرستان

- در حوزه امنیتی :

- پاکسازی محله توزیع مواد مخدر کنار سبز از سوداگران مرگ

- کشف بیش از 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی هرویین و شیشه

- تجهیز نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر

- اجرای مستمر طرح طرد اتباع غیر مجاز

- حوزه سیاسی :

- ارتقا مرکز بخش بیدشهر(روستای کوره) به شهر

- پیگیری ارتقا روستای بیدشهر به شهر

- صدور مجوز ایجاد شهرداری در مرکز بخش بیدشهر

- برگزاری دو همایش بزرگ وحدت آفرین با عنوان منادیان وحدت با حضور حضرت آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و علمای شیعه و سنی 6 شهرستان جنوبی استا ن

- برگزاری همایش کشوری سردار حاج بهرام مبارکی اوزی وحدت با حضور حضرت آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و علمای شیعه و سنی 6 شهرستان جنوبی استان و مقامات استانی و کشوری .

- ایجاد زیرساخت های توسعه سیاسی و اجتماعی با صدور مجوز احداث 4 سمن در حوزه جوانان و حوزه مستمر در شهرها و روستاهای تابعه و استقرار زیر ساخت های اداری که رضایت مندی از نظام مقدس جمهوری اسلامی را افزایش وتقویت نموده است.

برخی از خدمات 26 ماهه مهندس علی اصغر علی پور را بر شمردیم و خدمات آن برادر عزیز  که یکی از سرمایه های اجتماعی منطقه محسوب می گردد را ارج می نهیم .

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16