جناب آقای محمدی فرماندار محترم ،نماینده عالی دولت در شهرستان اوز ،به دیار عشق وایثار واز خودگذشتگی خوش آمدید . اینجا شهرستان اوز، اقلیم گرم وخشک اما مردمانی صبور،خوش ذوق و مستعد دارد و روحیه ایثار و گذشت مردم این دیار در طول تاریخ مثال زدنی است. نمونه بارز آن در هشت سال دفاع جانانه از مرزوبوم کشور و سازندگی در عین کمبود منابع و امکانات است. این یک واقعیت است که زیرساخت های موجود، امکانات عام المنفعه ودولتی یا به دست خیرین و یا دوشادوش دولتمردان در دولت های متعدد پس از انقلاب اسلامی ساخته وپرداخته شده است.
کد خبر: ۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

علقه و حلقه وصل شهرستان های جنوبی استان فارس از قیروکارزین، خنج، گراش و لار تا لامرد وگله دار و بستک و جویم وبنارویه مردم شریف و نجیب اوز بوده و هستند و هیچ قدرتی توان گسست این مردمان از یکدیگر را ندارد.

آقای فرماندار ، اهل سنت وجماعت اوز، در طول تاریخ در مام وطن، ایران عزیز ، بعداز انقلاب اسلامی با تشکیل حوزه های علمیه ومدارس دینی با عزت و عظمت زیسته اند و علمای منطقه از مرحومان سید عبدالعلی آیت اللهی و سید مجتبی موسوی لاری و مرحوم شیخ احمد وشیخ محمد فقیهی از صاحبان فتوا در جنوب، پیوند اهل سنت وتشیع را دوام و قوام بخشیده و روز به روز بر عز و شرف این مردمان جنوبی افزوده اند،تا جائی که رهبر معظم انقلاب در سفربه لارستان ،این وحدت را مثال زدنی خواندند.

با اجرای اصولی از قانون اساسی که همان تشکیل شوراها در شهر وروستا بود، سرمایه انسانی پایداری در اختیار دولت وملت قرارگرفت، امیدواریم دولت سیزدهم بتواند بازتعریفی در نقش ورابطه دولت وملت با وجود این استعدادهای انسانی داشته و اختیارات شوراها در شهر وروستا ونقش سازنده آنان را دیده تا در تصمیم گیری وبرنامه ریزی ها با قانونمندی ونظارت نقش سازنده تری ایفا نمایند.

نقش خیرین در طول تاریخ ودر ورود به چهل وچهارمین بهار پیروزی بی نظیر بوده است ،مردم انتظار دارند خیرین با برنامه تر و برای مسائل مهم تر از جمله حل مشکلات مسکن واشتغالزایی برنامه ریزی گردد، چرا که این شهرستان هم مهاجر فرست وهم مهاجر پذیراست وبر جنابعالی پوشیده نخواهد ماند که از کشور دوست وبرادر و این دیار فرهنگی که دور از چشم تاریخ نمانده وروزی قلمرو ایران فرهنگی بوده است ،جمعیتی از اهل افغانستان در سطح شهرستان حضور دارند ووجود این عزیزان هم فرصت هایی در اختیار مدیران ومردم قرار می دهد و نبایستی در این خصوص بی برنامگی باشد و خدای ناکرده موجب تهدید شود ،چرا که مردم این شهرستان با روی باز ودستانی گشاده این عزیزان را پذیرفته وسکنی گزیده اند وبا بهبود اوضاع کشورشان قطعاً میل به بازگشت و سازندگی دیار خود خواهند داشت، قطعاً پذیرش وادامه شهروندی این عزیزان در سطح شهرستان واستفاده از امکانات وظرفیت های بهداشتی ،درمانی،آموزشی وفرهنگی و کیفیت آن اثرگذار و زحماتی برای مدیران تصمیم گیر وبرنامه محور در پی خواهد داشت.

نماینده عالی دولت، نیک می دانید سرمايه انساني نقش مهمي در رشد اقتصادي كشورهاي پيشرفته صنعتي، داشته و گفته مي شود كه سهم مهمي از رشد اقتصادي اين كشورها ناشي از توسعه سرمايه انساني است. سرمايه انساني در واقع مكمل سرمايه فيزيكي است و موجب مي گردد تا از سرمايه هاي فيزيكي به صورت مناسبت تري بهره برداري شود. تجربه کشورهاي پيشرفته و مطالعات مختلف در زمينه رشد اقتصادي کشورها در طول زمان و يا در ميان کشورها، نشان داده است که سرمايه انساني به عنوان يک متغير اصلي بايد وارد مدل هاي رشد شود.

از جنابعالی به عنوان یک هم وطن ونماینده عالی دولت سیزدهم در این شهرستان انتظار می رود ،سرمایه های اجتماعی منبعث ازسرمایه های مادی ومعنوی وانسانی این شهرستان را دریافته و در حوزه وظایف واختیارات خویش برنامه های کوتاه مدت و میان مدت وبلندمدتی را تدوین و از هرز واتلاف منابع پیشگیری وبعضاً جلوگیری فرمائید .

جاده وراههای ارتباطی استاندارد یکی از خواسته های به حق این مردم است و همان گونه که در ساخت جاده راهبردی مربط ، جوانان سلحشور وغیور با دستان پر مهر ومحبت خود عزم وصل این مرکز شهرستان از یک طرف به شهرهای مرکزی کشور واز طرف دیگر به ساحل دریا را دارند، امیدواریم با تدابیر حضرتعالی در آینده شاهد پیشرفت سریع و افتتاح آن تا پایان دولت سیزدهم باشیم.

اهالی اوز در منطقه سرشار از ظرفیت و انرژی اند ، با منابعی که شرحی برقسمتی از آن رفت و امکانات وظرفیت های فکری وفرهنگی انتظار می رود، جوانان را دریابید، برای اشتغالزایی و مسکن جوانان برنامه مدون و بلند مدت داشته باشید ، شما نیک می دانید پس از انقلاب از ثبات مدیریتی چندانی برخوردار نبوده ایم ، امروز که به فضل الهی و رهبری داعیانه مقام معظم رهبری، این پیر فرزانه ، دسیسه ها ونیرنگ دشمنان به خودشان بازگشته است، برای سازندگی این قطعه میهن عزیز از ظرفیت های نقطه نقطه کشور ، حتی کشورهای دوست و همسایه استفاده کنید، اگر ارتباطی با سرمایه گذاران اوزی وجنوبی در کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس برقرار سازید، قطعا دستان شما را به گرمی خواهند فشرد و همت آنان را در پشت سر خواهید داشت.

بهترین معیار برای دیدن واقعیتها ، نه حرف و ادعا که دیدن عمل و عملکرد است که حاصل آن انسان‌های مؤمن به ارزش‌ها و خداجو وبا نگرش مثبت، انگیزه بالا و متخصص و صاحب دانش و مهارت واز همه مهمتر همراه وپشتیبان نظام اسلامی ودولت خدمتگزار در سطح شهرستان است.

برای جنابعالی به عنوان نماینده وبالاترین مقام سیاسی دولت در شهرستان اوز آرزوی توفیق وخیر کثیر مسئلت داریم.

مسعود باقرزاده ،مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی اوزخبر

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16

.