اسماعیل صالح آبادی آشنا به چهار زبان فارسی،انگلیسی،عربی وترکی،کشورهای اروپایی، آسیای میانه وخاورمیانه و95 درصد نقاط ایران را با دوچرخه مسافرت نموده و دیشب یازدهم بهمن ماه را در اوز،شهر خلاق کتابخوانی گذرانده است. ناگفته های وی را از مصاحبه مسعود باقرزاده، مدیر مسئول این پایگاه اطلاع رسانی دنبال خواهیم کرد.
کد خبر: ۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

مسعود باقرزاده : اسماعیل صالح آبادی متولد 1333 روستای صالح آباد واقع در 2 کیلومتری شهرستان نیشابور ،دارای فوق دیپلم برق و آشنا با چهار زبان زنده دنیا ،گواهینامه دوچرخه سواری را درسال 1351 اخذ نموده و بیشتر از بیست سال با دوچرخه نقاط مختلف دنیا را دیده است و می خواهد سراسر دنیا را ببیند.

این دوچرخه سوارکشورهای: کانادا،هلند،آلمان،بلژیک،فرانسه،موناکو،ایتالیا،یونان،ترکیه،سوریه،لبنان،اتریش،لائوس،چین،پاکستان،هندوستان

،ترکمنستان،ازبکستان،تاجیکستان،قرقیزستان،قزاقستان،عراق،عربستان،روسیه،آذربایجان، تایلند،مالزی،ارمنستان و... را با دوچرخه طی نموده است.

 

مسعودباقرزاده،اوزخبر،اوز،شهرداری اوز

 

خاطرات این گردشگروجهانگرد فرهنگی،اجتماعی که از تمام شهرهای مرزی ومرکزی کشور بازدید داشته را از زبان وی می شنویم:

هدف وانگیزه من ورزش،رساندن پیام صلح و دوستی ،برابری همه ما انسان ها در این کره خاکی و آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مناطق مختلف جهان بود . از وقتی رکاب زدن را شروع کردم برخی چیزها در زندگی مرا آزرده خاطر می ساخت و دنبال دیدن تفاوتها هم بودم . از دشت وصحرا و جنگل ها و رودها وکوهها،آثار علمی و فرهنگی ،موزه ها و هر آنچه در مسیر من بوده دیدن کرده و خیلی جاها اتراق کرده ام .

از همه این سفرها خاطراتی دارم ،در رم پایتخت ایتالیا ورزشگاهی دیدم که حدود دو هکتار مساحت داشت،پایین تر از سطح زمین قرار داشت و مجسمه هنرمندان،ورزشکاران و افراد برجسته را در اطراف آن نصب کرده بودند، این پیشنهاد را به مردم ومسئولین اوز می دهم ،نماد افراد برجسته وورزشکاران را بسازید و در نقاط مناسب مثل پارک حاشیه نصب کنید . من قبلاً از این مسیرنیامده بودم ،از مسیر دیگری به لار رفته بودم. اما دیروز از خنج به اوز آمدم . تابلو شهرخلاق کتابخوانی مرا بر آن داشت تا بیشتر نقاط شهر را با دوچرخه رکاب بزنم و دیشب را در سرای اداره آموزش وپرورش اتراق نمودم و اوز رو شهری درخور تحسین دیده ام .

در کانادا در شهر اوتاوا ساعت یک شب در کنار خیابان در حال استراحت بودم و قصد داشتم تا اول صبح به استراحت پرداخته و ادامه مسیر دهم ،پلیس به من تذکر داد که محل استراحت نیست و این محدوده استحفاظی من است و شما باید این محل را ترک کنید ،من هم مدارک را به وی نشان داده و تقاضای مجدد برای سه ساعت استراحت را دادم که صرفاً با پیاده روی من موافقت نمود و اجازه استراحت ودراز کشیدن را نداد، این را گفتم که قدر احساس وعواطف شهروندان ایرانی را بدانید ،ما در مهمان نوازی و برخوردهای عاطفی سرآمد همه ملت ها هستیم .

اسماعیل صالح آبادی پس ازحضور در شهرداری اوز با میزبانی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اوز وبا استقبال خانم فروغ هاشمی و مسئولین وکارشناسان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آقای علی قربان قائدی و روح اله نجفی ،خانم گلی برازنده وآقای سعید پرمون رئیس هیئت دوچرخه سواری و همراهی فرهاد پیرزاد کارشناس فرهنگی ،اجتماعی و مسعود باقرزاده کارشناس محیط زیست و امور شهر شهرداری اوز و پس از سرو صبحانه در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به ذکر خاطرات پرداخت ،سپس شهر اوز را به مقصد گراش ولار با بدرقه آنان ترک کرد. خاطرات صالح آبادی ادامه دارد...

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16