مسعود باقرزاده: مهندس فرهاد رحمن زاده عضو دوره های چهارم وپنجم شورای اسلامی شهر اوز در راس برنامه های شورای شهر در زمان کاندیداتوری دوره چهارم ، ارتقاء بخش اوز به شهرستان را در قالب کارگروهی و ایجاد کارگروه ارتقاء با محوریت شورای اسلامی شهر تبلیغ و پس از اخذ آرای مردمی در شورای اسلامی شهر ایده خویش را ارائه ومورد تائید سایر اعضای شورا قرار گرفته و در جلسه شورای اسلامی شهر به تصویب می رسد . از آن جائی که یکی از خواسته های دیرین مردم بخش اوز ارتقاء این بخش کهن به شهرستان بوده است ، مهندس فرهاد رحمن زاده به طور صریح وشفاف و در اولویت اول برنامه های خویش ،ارتقاء بخش اوز به شهرستان را در قالب کارگروه ارائه نموده است .
کد خبر: ۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ ۱۴:۳۰ 2023-03-28 14:30:56

دراین مورد نشریه اوز امروز طی پست شماره 20875 اقدام به درج  توضیحات جمعی از اعضای شورای چهارم اوز در باره تشکیل کار گروه ارتقاء نموده است که مهندس فرهاد رحمن زاده  جهت رفع ابهام موارد ذیل را به دفتر نشریه اوزخبر ارسال ، که این نشریه عیناً آن را درج می نماید .

در پی انتشار خاطراتی از نویسنده ی این سطور در ششم مهرماه و بیست و دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ پیرامون ارتقاء اوز با کمال تعجب شاهد موضع گیری عزیزانی بودیم که به جای پرداختن به متن ، متاسفانه به حاشیه پرداخته و از کاربرد عنوان بنیانگذار کارگروه آشفته خاطر گشته متعاقبا در صدد پاسخگویی برآمدند، آن هم پاسخی بر مبنای تفسیری ناصواب ناشی از عدم تسلط بر معنا و مفهوم واژگان بطوری که قلم فرسایی بر چنین مبنایی جز مشوش کردن ذهن خوانندگان چیز دیگری در بر نخواهد داشت،البته چنین برداشتی اگر از روی عمد نباشد قصوری متوجه افراد نخواهد ساخت چه بسا شاعری که از بسیاری از واژه های حوزه ی بهداشت و درمان سر در نیاورد یا یک هنرمندِ نقاش که از تلفظ صحیح برخی فنون هنرهای رزمی ناتوان باشد بنابراین برای روشن شدن قضیه ابتدا به تعریف واژه ی کارگروه می پردازیم،

(کارگروه )برگردان واژه ی (committee) کُمیته ی فرانسوی می باشد و مفهومش جمع شدن چندنفر برای هدفی خاص است تا با تبادل نظر و همفکری بتوانند به آن هدف دست یابند. بنیانگذار نیز یعنی کسی که اساس و شالوده ی کاری را می گذارد یا پیشنهاد می دهد، پر واضح است شخصی که ایده ی تشکیل کارگروه را در راس برنامه ی کاری خود قرار داده چنانچه برپای خاطرات خود از عنوان بنیانگذار کارگروه استفاده کند نبایست مورد اعتراض وهجمه قرار گیرد.

متاسفانه چندین دهه تلاش مردم و معتمدین شهر و بخش برای ارتقاء بدلیل اقدامات جزیره ای و عدم هماهنگی لازم بین فعالین این حوزه عقیم مانده بود هنگامی که لطف الهی شامل حالم شد تا در سال۱۳۹۲ بعنوان خدمتگزار همشهریانم قدم در راه انتخابات شورا بگذارم با شناسایی این ضعف ، اولویت اول برنامه های خود را تشکیل کارگروه واحد قرار دادم تا با استفاده از پتانسیلها و ظرفیتهای افراد مختلف در کنار شورا به تلاش برای تحقق خواست دیرین مردم بپردازیم ناگفته نماند سایر همکاران محترم شورایی نیز پیگیری ارتقاء را در دستور کار خود داشتند اما به استثنای نگارنده هیچکدام تشکیل کارگروه را در برنامه هایشان لحاظ نکرده بودند ای کاش معترضین قبل از ورود به قضیه مروری بر بروشورهای ۸ سال پیش خود و نویسنده (که برای تنویر افکار عمومی به پیوست می باشد)  داشتند شاید ابهامات پیش آمده برایشان برطرف می شد. خوشبختانه تشکیل کارگروه در دستور کار شورای چهارم قرارگرفت و به اتفاق آرا تصویب شد بحث چگونگی انتخاب اعضای کارگروه و همکاری مستمر با اِوَزیهای مقیم بندرعباس و شیراز و سایر نقاط را به فرصتی دیگر موکول می کنم .

گرچه اظهر من الشمس است داشتن ایده ی ایجاد کارگروه یعنی ایمان راسخ و اعتقاد قلبی به کارِ جمعی و هر خواننده ی منصفی آن را در می یابد اما در کمال شگفتی دوستان معترض  عنوان مورد اشاره را منافی تلاش جمعی و در جهت نفی کارِ گروهی به خواننده القا می کنند . چه بسا اگر این انسجام بین گروهها در این مورد خاص  زیر نظر شورا بوجود نمی آمد هنوز آن آرزوی دیرین تحقق نیافته بود .

 اوزخبر

بنابراین ایده ی تشکیل کارگروهی متشکل از افراد مختلف زیر چتر شورا اصلا و ابدا نمی تواند منافی تلاش جمع باشد مضاف بر این نگارنده در اولین نماز جمعه ی بعد از اعلام ارتقاء به تاریخ دوازدهم مهر نودوهشت طی سخنانی که فایل آن به پیوست می باشد ضمن تبریک به همشهریان اوزی و تک تک روستاها از مردم و مسئولینی که در این دهه ها زحمت کشیدند تشکر کرده برای درگذشتگانی که این روز را ندیدند طلب آمرزش برای دو تن از فعالین راه ارتقاء مرحومان حاج یوسف فرزانه و حاج عبدالله زمین پیما که آن زمان در بستر بیماری بودند از نمازگزاران خواست برای بهبودیشان دست به دعا بردارند همچنین از امام جمعه ی محترم جناب شیخ عبدالعزیز قاضی زاده بعنوان رییس معنوی کارگروه یاد کرد و از ایشان بابت همراهی و حمایتهایشان تشکر د قدردانی نمود .

سخنرانی مهندس رحمن زاده دو روز بعد از ارتقاء بخش اوز به شهرستان

https://ewazkhabar.ir/public/images/1614877911AUD-20210228-WA0128.mp3

حال دوستان ما چگونه این عملکرد  را حمل بر نفی کارِجمعی و منافیِ تلاش سایرین می شمارند!! بنابر توضیحات فوق تفسیر این عزیزان از عبارت بنیانگذار کارگروه بی پایه و بر اساس اختلاف نظر در سایر موارد شورایی و شخصی کردن آنها می باشد که ذکر آنها در این مقال نمی گنجد .

باری این شهر مشکلات عدیده ای دارد و بهتر است به جای  پرداختن  به کلمات و عبارات به نظرات و ایده ها و پیشنهادات سازنده توجه کرد تا در سایه ی قانون و منافع و مصلحت شهر و وفاداری به سوگند خورده شده گِرِهی از مشکلات و مسائل شهر باز شود .

فرهاد رحمن زاده بنیانگذار کارگروه ارتقاء

۱۳۹۹/۱۲/۱۰

 

با بررسی های پایگاه اطلاع رسانی اوز خبر روشن شدسایر اعضای شورای شهر دوره چهارم نیز در تبلیغات خویش  ارتقاء بخش اوز به شهرستان را در برنامه های خویش در نظر داشته، اما در مورد نحوه وقالب کار و پیگیری موضوع اشاره ای نداشته اند .لذاجهت تنویر افکار عمومی برنامه های اعضای شورای دوره چهارم که سابقاً در قالب برشور انتشار یافته بود جهت اطلاع درج می گردد.

 

مهندس جعفر راستگو عضو شورای اسلامی دوره های  چهارم وپنجم شهر اوز

اوزخبر

مهندس محسن مهرآوران عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر اوز

اوزخبر

مهندس نوید خادم پور عضودوره چهارم شورای اسلامی شهر اوز و شهردار سابق اوز

 

اوزخبر

آقای محمود محبی عضو دوره های چهارم وپنجم شورای اسلامی شهر اوز

اوزخبر 

 

 

 

 &am

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های اخبار شهرستان