کارگران شهرداری یکی از اقشار زحمتکش جامعه هستند که زیبایی و تمیزی شهر مدیون تلاش‌های این عزیزان است و در فصول مختلف سال با وضعیت آب و هوایی نامناسب خدمت را یک تلاش بی‌منت برای مردم تلقی می‌کنند، زحمت نگهداری و نظافت شهر را به صورت شبانه‌روزی برعهده داشته، بیشترآنان مستاجر وشغل دیگری ندارند.
کد خبر: ۱۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ ساعت ۱۶:۱۰ ب.ظ 2023-07-04 16:10:44

در این شرایط اقتصادی،عدم پرداخت به موقع حقوق ودستمزد و مستاجر بودن کارگران شهرداری چطور می‌توان هزینه‌های زندگی را تامین کرد؟

اعضای شورای اسلامی دوره ششم که فرصت بودجه بندی و برنامه ریزی برای شهر و اقدامات شهرداری را در اختیار دارند،می توانند با دقت و ظرافت به مسائل شهری بنگرند،کارگران جزء اقشار کم‌ درآمد محسوب می‌شوند، عدم پرداخت حقوق ودستمزد معیشت آنان را با مشکلات جدی مواجه می‌کند.

کارکنان شهرداری ها در طول سال مسائل گوناگونی را پشت سر می گذارند که نیاز به تامل وبرنامه ریزی دارد، یکی از این مسائل شروع فصل مهر و ورود دانش آموزان به مدارس است که با شروع آن هزینه خانوار افزایش و کارکنان ادارات وخصوصاً شهرداری ها با توجه به وضعیت تورم ونقدینگی شایسته توجه بیشتری هستند.

شهرداری نهادی است که تعطیلی ندارد و به وظایف اجتماعی، خدماتی می پردازد، طرح استقبال از ماه مهر با توجه به اینکه دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر در آموزش وپرورش حضور دارند واز وضعیت معیشت وزندگی همکاران شهرداری باخبرند انتظار زیادی نیست .

نگارنده معتقد است نهادها و دستگاه‌های متولی می توانند با جدیت به این موضوع ورود کرده و در قبال پرداخت حقوق و مزایای این قشر از جامعه احساس مسئولیت کنند،چرا که تاخیر در پرداخت حقوق کارگران وکارمندان آسیب‌های جدی به خانواده های آنان وارد می نماید.

طبق قانون ،مطالبات حقوق ومزایای کارکنان وکارگران جزء دیون ممتازه است و شهرداری موظف است که در برنامه‌ریزی‌های مالی، پرداخت این دیون را در اولویت اول قرار دهد.

 

اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اوز مسئولیتی را با کسب آرای عمومی پذیرفته اند که بایستی در قبال آن پاسخگو باشند ،یکی از نهادهای همکار شورای شهر،شهرداری ها می باشند که کارکنان زحمتکش این نهاد در بهترین حالت و دریافت به موقع حقوق ودستمزدشان،به دلایل مختلف این دریافتی کفاف زندگی آنان را نمی دهد ودر حال حاضر با عقب ماندگی بیش از دوماهه دریافت حقوق ودستمزد مواجه ، این امر می تواند زندگی خانواده ها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16