مسعود باقرزاده: نشست اعضای شورای اسلامی شهر وشهردار اوز با مردم پنج شنبه14 اردیبهشت ماه1402راس ساعت 20 در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شهر برگزار گردید،پایگاه اطلاع رسانی اوزخبر حسب وظیفه رسانه ای آنچه در جلسه عنوان شده است جهت تنویر افکار عمومی در اختیار مخاطبین قرارمی دهد .دومین قسمت خبر نشست در ذیل می آید:
کد خبر: ۱۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

محمد وحدانی: با تشکر از فرماندار وحضار محترم،دوپرسش دارم،پرسش شخصی خودم نیست،حرف دل مردم است،پرسش اول از اعضای محترم شورای اسلامی شهر این است چرا مثل شهرهای همجوار برای جذب اعتبارات دولتی پیگیری های جدی ومستمر بعمل نمی آید؟چراسرمایه گذاران به شهرهای دیگر می روند و آنجا سرمایه گذاری می نمایند،ما باید برای جذب سرمایه گذار پابوسی کنیم.

سوال دوم: چرا برای تشکیل جلسه پرسش وپاسخ تاکنون تعلل شده ،تا جائی که ما مجبور شده ایم از طریق فرماندار محترم جلسه پرسش وپاسخ برگزار شود.شورای شهر باید خدمتگزار مردم باشد.

احمد قائدی از حاضرین جلسه نسبت به این سخن محمد وحدانی که عنوان نمود این جلسه با حمایت وپیگیری های فرماندار اوز برگزار شده است معترض گردید که هاشم میرزاده ازفعالین اجتماعی در تائید سخنان محمدوحدانی خواستار ادامه صحبت شدند.

محمد وحدانی افزود چه کسانی مسبب قطع رابطه مردم با شورای شهر هستند؟چه سودی عایدشان می شود؟ این افراد حس خود بزرگ بینی دارند وخودشان را بزرگ می پندارند ودچار توهم هستندکه سبب خیلی از مشکلات وعقب ماندگی ها شده است.

محمد وحدانی پیشنهاد داد: بیائید با کمک فرماندار پرتلاش ودلسوز دست به دست هم دهیم تا شهرستانی آباد به آیندگان خود تحویل دهیم.

سخنان محمد وحدانی با تشویق حضار روبرو شد.

مجری جلسه از حضار وپرسشگران بدلیل کوتاهی سیم میکروفون عذرخواهی نمود و از حاضرین خواست چنانچه امکان دارد ابتدا هرسوال پرسیده وپاسخ آن از طرف اعضای شورا وشهردار جواب داده شود که با اعتراض حاضرین روبرو شد و حضار نظرشان بر این بود که همه سوالها از طرف افراد پرسیده شود و در انتها اعضای شورا وشهردار به سوالات پاسخ دهند.

حاضران بیم آن داشتند که بدلیل کمبود وقت همه سوالات پرسیده نشود و مزیت دیگر آن است که ممکن است افراد سوالات تکراری داشته باشند و اعضای شورا وشهردار سوالات را به طور کلی دریافت ودر انتها پاسخ دهند که مجری موافقت نمود.

اوزخبر،مسعود باقرزاده

محمد فروغی از کوتاهی سیم میکروفون گلایه مند واعلام نمود بنده به اندازه کافی صدایم رسا است ومی توانم از همین جا سوالم را مطرح کنم که با اصرار مجری به جلو سالن فراخوانده شد .

محمد فروغی یک گلایه را از طرف خویش وشهروندان اعلام نمود که چرا باید افراد برای حضور در این جلسه ثبت نام کنند؟

محمد فروغی سوال دوم خود را از شورای اسلامی شهر و کمیسیون آن پرسید که چرا وضعیت کوچه ها از نظر آسفالت وبهداشت نامناسب است .

محمد فروغی به عنوان یک فعال اجتماعی پیگیری مسئله آموزش، بهداشت،ترافیکی،اجتماعی واقتصادی مهاجرین واتباع را مهم دانست که بایستی اعضای شورا آن را پیگیری کنند .

محمد فروغی عنوان نمود فاصله بین مردم و مسئولین حاضر وشورای اسلامی وشهردار زیاد است که با تشویق حضار سخنان خویش را به پایان برد.

 

علی تیرزن از دیگر پرسشگران حاضر در جلسه بود که عنوان نمود مسئله آسفالت کوچه ومعابر ونظافت شهر بسیار مهم است ،اماآن چیزی که برای مردم بسیار مهم است موضوع آب وجاده است که دو موضوع حیاتی است .

علی تیرزن گفت :اگر ما کمبود آب ومشکلات آن را در سالیان گذشته بررسی کنیم تکلیف روشن است و موضوع جاده هم اگر اعضای شورا فکری نکنند با افتتاح جاده چک چک شهراوز به انزوا خواهد رفت و این برای حیات اجتماعی ،اقتصادی شهراوز بسیار مهم است.

منصور محسنی پور: از دیگر پرسشگران ابتدا خطاب به احمد قائدی عنوان نمود که این جلسه به اصرار ودرخواست مردم از فرماندار محترم تشکیل شده است ومن ودیگر افراد بارها جهت تعلل برگزاری نشست عمومی اعضای شورای شهر وشهردار با مردم به فرمانداری مراجعه نموده ایم.

با حضور محمد محمدی فرماندار اوز این موضوع تائید شد و فرماندار عنوان نمود نشست عموم مردم با شورای اسلامی شهر وشهردا می تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد و فلسفه مشورت همین است.

منصور محسنی پور خطاب به شهردار افزود: شما 16 یا 17 سال شهردار اوز هستید،آیا لیاقت مردم اوز این میدان میوه وتره بار است ،چرا وضعیت روشنایی خیابانها،کوچه ومعابر شهر این چنین است؟آقای شهردار مسیر خانه خود شما خاموش است،چرا فکری نمی کنید؟

منصور محسنی پور در ادامه سخنان خواستار وحدت اعضای شورای اسلامی شهر شد واز شهردار اوز درخواست نمود به وحدت اعضای شورای اسلامی شهر کمک نماید.

ابراهیم جام گوهری از حاضرین جلسه گفت:بنده سوالی ندارم ودو پیشنهاد دارم،پیشنهاد اول اینکه مبلمان شهری نامناسب است و شهر اوز از میدان نون والقلم ،کمربندی تا میدان شهید سلیمانی پتانسیل نصب مبلمان شهری مناسب وتغییر کاربری را دارد که می تواند سبب جذابیت شهر و جذب گردشگر شود وما می توانیم با تغییر کاربری به اشتغال کمک کرده وشهر را متحول کنیم.

مورد دوم جابجایی کشتارگاه است که با جابجایی آن می توان فضای بین میدان بادگیر و دو راهی کوره را با تغییر کاربری ومبلمان متحول کرد و از نظر بهداشتی نیز حائز اهمیت است .

سخنان ابراهیم جام گوهری با ذکر این دو پیشنهاد وتشویق حضار پایان یافت.

اوزخبر،مسعود باقرزاده

فرهاد ابراهیم پور از حاضرین جلسه با ایستادن در وسط سالن به فرماندار،شهردار واعضای شورای شهر سلام کرد و اعلام نمود: نحوه برگزاری نشست ها از نظرم اشتباه هست،ما باید نشست های تخصصی برگزار کنیم و از قبل یک ،دو یا سه موضوع را به عنوان دستور کار یا جلسه اعلام ودر جلسه پیرامون آن بحث وبررسی نمائیم .

این فعال اجتماعی افزود: اینقدر حجم سوالات ومسائل زیاد است که زمان اجازه نمی دهد ما به همه آنها بپردازیم و برگزار نشدن جلسات از گذشته تاکنون موجب شده مطالبات وخواسته های به حق مردم انباشته گردد،این چنین جلساتی خروجی خوبی ندارد،باید به این جمع بندی برسیم که شورای شهر وشهرداری دو وظیفه جدا دارند،شهرداری به عنوان یک دستگاه وظیفه اجرائی دارد و شورای اسلامی شهر وظیفه نظارتی دارد.اینجا محل گزارش کار شورای شهر وشهردار به صورت مجزا هست،تعاملات را در جلسه خصوصی خودشان مطرح کنند،شورای اسلامی شهر وظیفه اجرائی ندارد .

سخنان فرهاد ابراهیم پور با تقاضا از مسئولین جهت برگزاری بیشتر نشست با مردم و مطرح نمودن فقط دو یا سه موضوع با تشویق حضار پایان یافت.

عبدالرحمان صالح: با سلام به اعضای شورای اسلامی شهر وقدردانی از زحمات این عزیزان،ایشان سوالات خویش را به عنوان نماینده  انجمن اتحاد وتوسعه اوز طی یادداشتی ارسال که توسط فرید دستوری خوانده شد.

عبدالرحمان صالح از اعضای شورای اسلامی شهر توجه به کسب وکار ،با اتصال خیابان از دوراهی کوره به داخل شهر که قبلاً با ارسال طومار وتائیداعضای اتاق اصناف شهر پیگیری شده است وعلت اجرائی نشدن آن را خواستار شد.مورد دوم بهره برداری از آبهای خاکستری جهت احیای فضای سبز بود.موردسوم انتقال کشتارگاه از داخل شهر به محدوده است که تا حالا انجام نشده است،وموارد: چرا صندوق سرمایه گذاری 9 نفره پیگیری روتشکیل نگردیده است،چرا جذب بودجه دولتی ضعیف صورت می گیرد،برای بهینه سازی ورودی وخروجی شهر وتقویت بنیه اقتصادی چه تصمیمی اتخاذشده است؟برای رفع چاله های کوچه  وخیابان وآسفالت معابر چه برنامه ای دارید؟برای رفع خرابی ونوسازی لوله ها وشاه لوله های آب چه تصمیمی گرفته ای؟ برای ساخت منبع آب دولتی چه اقدامی شده است؟

اوزخبر،مسعود باقرزاده

احمد رحیمی: با سلام خدمت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ،آرامستان داخل شهر و بیرون شهر نیاز به ساماندهی وزیباسازی دارد،کوچه ها وخیابانهای سطح شهر نیاز به زیرسازی وآسفالت دارد،مناقصه ومزایده هایی که برگزار می شود نیاز به اطلاع رسانی مناسب تری دارد،در اوز نوجوانان وجوانان برای اوقات فراغت وتفریح مشکل دارند،امیدوارم شهردارواعضای شورای شهر بتوانند این انتظارات را برآورده سازند.

شیوا نیامبارک: چرا برای طراحی فضای سبز،المان های شهری ومبلمان شهری فراخوان داده نمی شود تا افراد متخصص در این رشته مشارکت کنند.شهرداری می تواند مسابقه ای بین طراحان برگزار وبهترین طراحی را بپذیرد.

محمدشریف بازرگانی: ازفرماندار،شهردارواعضای شورای اسلامی شهر تشکر می کنم،اسم این جلسه را انفجار خواسته ها می گذارم،اگر شهردار واعضای شورای اسلامی شهر این صحبت ها را در مقاطع مختلف می شنیدندمردم با با شوروهیجان کمتری صحبت می کردند،من یک پیشنهاد دارم و آن هم برگزاری جلسه هرماه با حضور شهردار واعضای شورای اسلامی شهر ویک دستگاه اجرائی که در یک زمینه خاص فعالیت می نماید،اداره آب،برق،مخابرات و... امیدوارم جلسه تخصصی با حضور مردم ومسئولین برگزار شود.

سوال اول محمد شریف بازرگانی در خصوص گذرفرهنگی از سمت موزه بود که ناتمام مانده است و سوال دوم میزان بودجه فرهنگی شهرداری است .

حاجی بذرافکن: بنده سوال ندارم وپیشنهاد دارم،همه اینجا همشهری ودلسوز هستیم،در همه کارها نقص وجود دارد،اما باید از اعضای شورای اسلامی شهربا توجه به اینکه مسئولیت دارند تشکر شود،مشکلی که وجود دارد کوچک بودن واحدهای تجاری در شهر است،باید از سرمایه گذاران حمایت کرد،شهردار باید عوارضات را کاهش دهد تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری رغبت کنند.در شهر فضای سبز خوبی نداریم،نخل هایی که دربلوار نبی اکرم با این هزینه بالا کاشته شد چرا به این شکل درآمده است.

اسحاق قاضی زاده: تقاضای توجه شهدار واعضای شورای شهر جهت توجه به جامعه معلولین و تامین محلی برای گردآمدن این افراد دورهم و پیگیری مطالباتشان شد.

اوزخبر،مسعود باقرزاده

احمد صالحی زاده : از اعضای شورای شهر وشهردار خواستار توجه به حقوق عمومی معلولین شد. این معلول به نمایندگی جامعه معلولین اوز از شهردار تقاضا کرد در ساخت وساز وطراحی فضاهای شهری به معلولین هم توجه داشته باشندو در بسیاری از موارد معلولین در جامعه ما با مشکلاتی مواجه هستند مانند حمل و نقل عمومی،ورود به اماکن عمومی،فضاهای تفریحی وورزشی.باید به موضوع دسترسی معلولین به امکانات و خدمات توجه کنیم و شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و حتی دسترسی فیزیکی آن‌ها را در جامعه فراهم کنیم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16