اردکانی با اشاره به اینکه قطعی نوبت بندی شده با مدیریت مصرف آب نخواهیم داشت گفت: سه برنامه داریم که با اجرای آن نوبت بندی آب نخواهیم داشت.
کد خبر: ۱۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ ساعت ۱۲:۵۲ ب.ظ 2023-04-19 12:52:21
سه برنامه آبفا برای جلوگیری از قطع نوبتی آب در پیک مصرف

به گزارش خبرنگارتسنیم، یکی از چالش‌هایی که با نزدیک شدن به فصل گرم با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم افزایش مصرف آب و احتمال نوبت بندی قطع آن در کلان شهری چون تهران است، محسن اردکانی مدیرعامل آبفای تهران در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: بین میزان منابع و مصارف ما باید توازن بر قرار باشد که این توازن را مردم باید ایجاد کنند تا به وسیله طرح‌هایی که در دست داریم آب شرب مردم استان تهران را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: مردم با کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب ما را در این زمینه یاری کنند و افرادی که بیش از الگوی مصرف که ۱۴ متر مکعب بر ثانیه است مصرف آب شرب دارند به زیر الگوی مصرف بیایند نگرانی در این زمینه وجود ندارد و نوبت بندی آب نخواهیم داشت.

ارکانی با اشاره به اینکه در پیک با نزدیکی به فصل گرم سال مصرف آب به همان تناسب افزایش پیدا می‌کند، اضافه کرد: در فصول سرد سال ۳۰ متر مکعب بر ثانیه و در پیک مصرف بین ۴۵ تا ۵۰ متر مکعب بر ثانیه مصرف آب وجود دارد که این بالای الگوی مصرف بهینه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: نسبت به سال گذشته افزایش مصرفی را پیش رو نداشته ایم اما رشد انشعاب داشته ایم که ۲ و نیم درصد رشد بازار داشته که این مقدار هم باید از نعمت آب بهره مند می‌شوند.

وی در خاتمه توضیح داد: برنامه و طرح‌هایی برای جلوگیری از نوبت بندی آب در تهران وجود دارد، از جمله؛ تأمین آب از برخی منابعی که در دسترس است، در برخی از جاها که باید پرت آب را کاهش داد آن را کاهش می‌دهیم، مدیریت در توزیع انجام می‌دهیم تا بتوانیم در مکان‌هایی که آب با فشار بیشتری وجود دارد آن را به محلاتی که فشار کمتری دارند انتقال دهیم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 7