مسعود باقرزاده: بنابردعوت فرمانداری شهرستان اوز اولین جلسه شورای اداری با حضور فرماندار،ریاست دادگستری،بخشداران مرکزی وبیدشهر،شهردار،مدیران وروسای ادارات سطح شهرستان،فرماندهان نظامی وانتظامی،روسای دانشگاهها ودانشکده بهداشت ودرمان ،اعضای شورای اسلامی شهروشهرستان با دعوت از اصحاب رسانه 27 فروردین در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز برگزار گردید.
کد خبر: ۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

احمد امینی معاونت فرماندار ودبیر جلسه شورای اداری ،در کنارسید حسام الدین زندوی رئیس دادگستری،محمد محمدی فرماندار،هادی محمدیان فرمانده نیروی انتظامی،شیخ مهرزاد رسولی امام جمعه موقت،فضل الله سلمانپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جلسه را راس ساعت 16:30 بعدازظهر آغاز نمود.

پس از قرائت قرآن توسط مدیر آموزش و پرورش، دبیر شورای اداری شهرستان  اولین جلسه شورای اداری سال جاری را آغاز وبرای همه مدیران آرزوی توفیق کرد.سپس مهرزاد رسولی امام جمعه موقت شهر اوزبه عنوان اولین سخنران شورای اداری شهرستان اوز گفت: پیامبر در روزهای پایانی ماه رمضان بیشتر به ذکر وعبادت می پرداختند واگر در قرآن کریم بنگریم پس از آیات مربوط به روزه،آیات حج وجهاد آغاز می شود که بیانگر سازندگی وآمادگی برای سازندگی در ماه مبارک رمضان است واگر به تاریخ اسلام بنگریم بسیاری از غزوات پیامبر در ماه مبارک رمضان ویا پس از آن اتفاق افتاده است.

امام جمعه موقت شهرستان افزود: با توجه به وضعیت کنونی جامعه از مسئولین شهرستان انتظار می رود بعد از ماه رمضان تلاش بیشتری برای پیشرفت وتوسعه شهرستان داشته باشند.

ریاست دستگاه قضایی شهرستان: رویکرد ادارات باید در راستای مهار تورم و رشد تولید باشد.

سید حسام الدین زندوی رئیس دادگستری شهرستان گفت: رویکرد ادارات شهرستان در سال جاری باید در راستای رشد تولید و مهار تورم باشد. مدیران باید در رشد تولید در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات بسترسازی و تهییج کنند. وی افزود: تعامل بین دستگاه ها نیز می تواند به آرامش جامعه کمک کند.

اولویت دستگاه قضا در سال جاری زمین های بیت المال است و مدیران مربوطه به صورت جدی رصد و پیگیری کنند. در این راستا از ریاست جهاد کشاورزی شهرستان تقدیر می کنم.
در بحث حجاب از مدیران انتظار می رود نظارت توام با تکریم و ادب داشته باشند.
رئیس دادگستری در باره مطالبات شهرستان گفت: برای پلیس به اضافه ۱۰، از مرکز استان افراد واجد شرایط به تهران معرفی شده و به زودی راه اندازی می شود.

در بحث اداره ثبت اسناد و املاک، نیز با مدیر استان مذاکره شده و‌اعلام کرد با رئیس سازمان در تهران صحبت شده و امیدواریم به زودی موانع برطرف شده و زمینه استقرار آن فراهم شود.

مسعود باقرزاده، اوزخبر

نماینده عالی دولت در شهرستان اوز:فعالیت مدیران باید در راستای تحقق شعارهای رهبری در سال جاری باشد.

 محمد محمدی فرماندار شهرستان با تبریک سال نو و ماه رمضان گفت: سال جاری به نام سال مهار تورم و رشد تولید نام گذاری شده و باید فعالیت ها در راستای تحقق این شعار باشد. مقام رهبری الزاماتی را اعلام داشتند. پیگیری جدی تصمیمات تا رسیدن به نتیجه یکی از این الزامات است که سال گذشته مواردی انجام شده و در سال جاری باید تقویت شود. مشارکت دادن مردم از دیگر توصیه ها مقام رهبری بود.

فرماندار افزود: کنترل بازار و تولید مسکن در تحقق شعار سال موثر است. رصد بازار انجام شده و نسبت به گذشته روند مطلوب تری دارد اما نرخ خدمات و قیمت در شهرستان هنوز مطلوب نیست.
شهرستان اوز در استان از نظر تولید مسکن هشتم است اما باید بهتر شود. بحث قلع و قمع ساختمان های غیر مجاز برای جلوگیری از تصرف اموال عمومی انجام‌ شد.

فرماندار پرهیز از اسراف را در سخنان مقام رهبری برحسته دانست و گفت باید همواره این امر مد نظر قرار گیرد.

وی نصب پوستر برای تذکر به رعایت پوشش، یادآوری به مجموعه ادارات و تذکر به مراجعین در کمال ادب، برای حفظ حجاب را یادآور شد.

فرماندار گفت: در اسفند سال جاری برگزاری انتخاب مجلس شورای اسلامی و خبرگان را داریم. امنیت و مشارکت به ما برمی گردد و مدیران نمی توانند له یا علیه هیچ نامزدی داشته باشند.
رئیس شورای تامین گفت: امسال یکی از موضوعاتی که در ارزیابی مدیران مدنظر قرار می گیرد، پیگیری مصوبات تا حصول نتیجه است. پاسخ به مکاتبات نیز حائز اهمیت است. اگر مدیری در وظایف محوله کوتاهی کند عذر پذیرفته شده ندارد.

فرماندار از همه دستگاه هایی که در برنامه های نوروز مشارکت داشتند، تقدیر کرد و افزود؛ نماز جماعت مشترک چهارشنبه ها امسال ادامه می یابد و این هفته نیز به میزبانی فرمانداری برگزار می شود.

محمدی افزود: سال گذشته اعتبار در اختیار نماینده نداشتیم و به عنوان اعتبار تملک دارایی ۲ بود. و این اعتبار باید در جاهایی هزینه شود که رفع محرومیت زدایی شود. سعی شده نیازهای فوری انجام شود.

سال گذشته اعتبارها بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است. برای پروژه خیر ساز کد گرفته شده است اما برای پروژه خیر ساز باید اولویت بندی شود.

اعتبارات نفت و گاز ۱۰۰ درصد تخصیص یافته است، سایر اعتبارات نیز تخصیص شده و باید به دنبال کارهای زیرساختی برویم. انتظار از مدیران نیز تلاش برای جذب اعتبارات است.
فرماندار در پایان ۲۱ فروردین سالروز تاسیس نهاد بنیاد مسکن تبریک گفت و یاد آور شد
مدیران قبل از جلسه شورای اداری برای بیان موضوعات می توانند با معاون فرماندار هماهنگ کنند.

مراسم پس از اقامه نماز وصرف افطاروشام پایان یافت.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16