نشست خبری حسین حسین زاده نماینده جوان وپرتلاش شهرستانهای لارستان،خنج،گراش،اوز وجویم در 26 اسفندماه 1401 در سالن دانشکده علوم پزشکی شهرستان گراش با دعوت قبلی از رسانه های خبری پنج شهرستان راس ساعت19:30 برگزار وعلاوه بر گزارش مختصری از فعالیت های نماینده،وی به سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفت.
کد خبر: ۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۰۶ ق.ظ 2023-09-13 09:06:47

 

مسعود باقرزاده: نماینده مردم شریف شهرستانهای پنج گانه لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری بر عزم قاطع خویش برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی تاکید وعنوان نمود: برای شفافیت امور مردم پنج شهرستان و حوزه انتخابیه ایستاده ام ،مستقل بوده ومستقل خواهم ماند،هیچ تفاوتی بین شهرستانها نیست،ازمواضع اهل سنت منطقه در التهابات اخیر سپاسگزارم،تا آن جائی که توان وفرصت داشته باشم امور حوزه انتخابیه را در تهران با حضور مسئولین ونمایندگان دستگاههای اجرائی پنج شهرستان پیگیری می نمایم.

حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی در سخنان کوتاهی گفت: خبرنگاران چشم و چراغ اطلاع رسانی و پیشگام توسعه فرهنگی هستنددر ادامه فرزاد رجائیان رئیس روابط عمومی دفتر نماینده در باره کتاب های عملکرد نماینده مجلس گفت: دو کتاب  از عملکرد دکتر حسین زاده به صورت لوح در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد. یکی از آن ها در بازه زمانی خرداد ۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰ و دیگری در بازه خرداد ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱ است. این کتاب ها با حضور اعظمی نماینده صدا و سیمای خنج و نماینده مجلس رونمایی شد.

سپس اصحاب رسانه دارای مجوز  به ترتیب رسانه های شهرستان های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم پرسش ها را مطرح کردند.

مدیران مسئول رسانه های خبری شهرستان اوز به ترتیب:ابراهیم احمدی،عبدالعزیز خضری،محمدشریف بازرگانی،احمدخضری ومسعود باقرزاده سوالات خویش را از نماینده مردم شهرستانهای پنج گانه در مجلس شورای اسلامی پرسش وپاسخ گرفتند:

ابراهیم احمدی مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی اوزامروز دلایل کاهش ارزش پول ملی و پیگیری های مجلس را از نماینده طی پرسشی مطرح که حسین حسین زاده نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس عنوان نمود: برای جلوگیری از افت ارزش پول ملی و تورم ناشی از آن مجلس از وزیر اقتصاد و معاون اول رئیس جمهور دعوت کرد. ایحاد بازار متشکل ارزی اشتباه بود. از ابزار سوال و تحقیق و تفحص می توان استفاده کرد و این که مجلس باید قوی تر عمل و نظارت کند را قبول دارم

عبدالعزیز خضری از مدیران صاحب نظر ومسئول پایگاه ونشریه اطلاع رسانی پیام دانش دلایل عدم حضور نماینده در شهرستان اوز و رکود پروژه های عمرانی در شهرستان از جمله مخزن آب دولتی و  سی تی اسکن بیمارستان امیدوار به عنوان مطالبه عمومی مطرح نمود .

حسین حسین زاده نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس در پاسخ عنوان نمود: ما به جد پیگیر هستیم تا تعهد دولتی مخزن آب اوز مرتفع گردد و هم اکنون در مرحله مشخص شدن پیمانکار است. البته عدم انجام برخی تعهدات دولتی را قبول داریم اما موارد را پیگیری خواهیم کرد و در جریان آنها هستیم.

برای سی تی اسکن بیمارستان امیدوار نیز بایددستگاه متولی ورود کرده و تفاهم نامه تنظیم کند، نماینده نیز تسهیل و حمایت می کند.

محمد شریف بازرگانی از پایگاه اطلاع رسانی موزه دلایل خاموشی  مسیر اوز تا گراش با وجود هزینه کلان در گذشته را عنوان نمود که حسین حسین زاده نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس طی تماس تلفنی با مدیرکل راه وشهرسازی لارستان عنوان نمود:این محور دارای چند مشکل است. اول اینکه تیر برق ها در حاشیه قرار داشته و باید انتقال پیدا کند. بعد اینکه مشکل سیم برق می باشد. جلساتی با شورای شهر و شهرداری اوز برگزار شده تا این کار بصورت مشارکتی رفع گردد اما از این پیشنهاد استقبالی صورت نپذیرفت. این کار نیازمند اعتبارات است تا مشکلات حل شده و هر دو طرف روشنایی آن تامین گردد. این مورد در برنامه کاری قرار دارد و امیدواریم به نتیجه برسد. جهت برق حوزه انتخابیه ۷ میلیاردتومان اخذ شده که ۳ میلیارد آن برای جابجایی تیر برق می باشد که می توان به این پروژه نیز اختصاص داد.

اوزخبر

احمد خضری رئیس خانه مطبوعات شهرستان اوز دلیل عدم حضور وزیر میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد در حوزه انتخابیه با توجه به سبقه فرهنگی منطقه و حضور وزرا در نزدیکی حوزه انتخابیه از نماینده مردم شهرستانهای پنج گانه در مجلس شورای اسلامی خواستار شد.

حسین حسین زاده نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس در پاسخ عنوان نمودند: به مرور مسئولین بلندپایه ای از جمله وزیر کشور، وزیر بهداشت، معاون وزیر نیرو در حوزه انتخابیه حضور پیدا کرده اند. از وزیر میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد نیز دعوت به عمل آمده تا در منطقه حضور یابند و امیدواریم این دعوت را اجابت نمایند. 

 

اوزخبر

 

مسعود باقرزاده مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی اوزخبر حل مشکل مسکن شهرستان اوز و ارتقا شهرداری اوز از درجه 6 به 7 را عنوان نمود که حسین حسین زاده نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس طی تماس تلفنی  با مدیرکل راه وشهرسازی لارستان عنوان نمود:در بحث اقدام ملی مسکن اوز اراضی تامین شده بود تا ۴ طبقه ساخته شود اما بنا بر نظر فرماندار و معتمدین شهرستان پیشنهاد ساخت مسکن دو طبقه داده شد که باید برخی مراحل دوباره اخذ می شد و باعث شد مراحل کمی طولانی شود. دو فاز شروع شده که یک فاز آن ستون آن تمام شده و فاز دیگر در مرحله فونداسیون است. چند زمین دیگر در نظر گرفته شده و امیدواریم که مراحل بخوبی پیش رفته و فازهای بعدی نیز شروع به کار شود.

در بحث ارتقا درجه شهرداری از6 به 7 نماینده شهرستان های پنج گانه جنوب فارس عنوان نمود:  پیگیری ها از سمت شهرداری صورت پذیرد ما نیز کمک خواهیم کرد.

برخی سوالات مشترک اصحاب رسانه وپاسخ آنها:

برنامه جهت ایجاد منابع آب پایدار جهت حوزه انتخابیه

دو مورد از معضلات اصلی کشور که مسئولین نیز به آن پرداخته اند یکی آب است و دیگری بحث جاده. نگاه ما نگاه توسعه صنعت در جنوب استان فارس است به همین دلیل بحث آب را از همان اول با جدیت پیگیری نمودیم و سعی کردیم در جهت آبرسانی به مناطقی که با مشکل آب مواجه هستند قدم برداریم. در ابتدا طرح خط یک سد سلمان فارسی را برای آبرسانی به بیرم در نظر گرفتیم و با تغییر انشعاب این خط سعی کردیم با عبور خط یک سد سلمان فارسی از سمت خنج، سه بخش لامرد را نیز به این طرح اضافه کردیم تا هم خنج و هم بیرم از این خط منتفع گردند. به موازات این کار طرح خط دو سد سلمان فارسی که از سمت مبارک آباد جهرم به سمت جویم و بنارویه و لار به سمت بیرم و لامرد خواهد رفت را به جریان انداختیم ه بدلیل هزینه بالای ۸ هزار میلیارد تومانی آن نتوانستیم کد ماده ۲۳ آن را اخذ کنیم اما به اتفاق نماینده لامرد برای این طرح در تلاش هستیم تا کد ماده ۲۳ آن اخذ گردد. ما امیدوار هستیم حداقل خط یک که هزینه آن کمتر است در سال جدید شروع آن صورت پذیرد‌. ما حتی نگاه به آبرسانی از طریق شیرین کردن آب دریا از طریق پروژه آبرسانی به لامرد نیز داریم اما هزینه این اتفاق زیاد است و شاید مقرون به صرفه نباشد. برای بخش صحرای باغ مجوز حفر چاه آهکی گرفته شده است تا حداقل بتوان تا حدی مشکل آب این منطقه مرتفع گردد.

افزایش تعداد نماینده با توجه به وسعت حوزه انتخابیه

افزایش تعداد نماینده حوزه های انتخابیه نیازمند مولفه هایی از جمله جمعیت است که در منطقه لارستان بزرگ ۳۰۲ هزارنفر جمعیت داریم که هر ۲۸۰ هزارنفر یک نماینده را شامل می شود. البته ما بدنبال مولفه های دیگری از جمله محرومیت و وسیع بودن هستیم تا با استفاده از آن به این مهم دست یابیم‌. به زعم ما افزایش نماینده یک خدمت به مردم است که می تواند خدمات رسانی را با استفاده از آن افزایش داد. در حال حاضر یک نماینده به حوزه شیراز و یک نماینده به حوزه مرودشت و پاسارگاد اضافه خواهد شد و لارستان در رزرو افزایش نماینده قرار دارد و ما نیز قول پیگیری این مورد را خواهیم داد.

در پایان نشست حسین‌زاده ضمن تبریک سال نو از روسای دفاتر در شهرستان های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم و رئیس دفتر نمانیده در تهران تشکر کرد و گفت: دوست داریم با رسانه ها و مردم شفاف باشیم. به همه روستاها و شهرها سرزدیم و حق با مردم است و از همراهی همه مردم شهرستان ۵ گانه و مسئولین و فرمانداران و معتمدین و خیرین سپاسگزارم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 16

.