در حالی که از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱، شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با حضور دانش‌آموزان و دانشجویان هستیم، اما متاسفانه گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد که رعایت پروتکل‌ها اوضاع خوبی ندارد.
کد خبر: ۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ ساعت ۱۰:۴۲ ق.ظ 2022-04-10 10:42:46
اوضاع پروتکل‌های کرونایی در کشور/ ۵۲ درصد مردم ماسک نمی‌زنند

به گزارش خبرنگارتسنیم، با تصمیم ستاد ملی کرونا، ساعت کار ادارات به شرایط قبل از کرونا بازگشت. همچنین مدارس و دانشگاه‌ها با حضور دانش آموزان و دانشجویان، بازگشایی شد.

اما، نکته‌ای که برخی از مردم از آن غافل شده‌اند، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. زیرا، گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد که روند رعایت پروتکل‌ها، نزولی شده است و این موضوع می‌تواند منجر به وقوع موج جدید بیماری شود.

طبق اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۳۴ شهر در وضعیت قرمز، ۶۹ شهر نارنجی، ۲۹۱ شهر زرد و ۵۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ (از ۱۳ تا ۲۰ فروردین ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۵۱.۶۲ درصد بوده است.

رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۶۰ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۷۰.۴۱ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان تهران با ۴۷.۴۲ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۳ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۶۰ بوده است که دانشگاه‌ها با ۹۷.۴۴ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۵۰.۲۳ درصد کمترین میزان رعایت را این شاخص را داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی، از ۱۰ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۸.۶۳ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۶۵.۸۲ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به مازندران با ۴۰.۲۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان از ۳ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۸.۶۳ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به دانشگاه‌ها با ۹۴.۸۷ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به نانوایی‌ها با ۴۱.۳۱ درصد است.

میانگین درصد رعایت فاصله‌گذاری در اماکن عمومی از ۱۰ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱، ۴۹.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۶۲.۲۰ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به لرستان با ۳۷.۶۱ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۳ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۱، ۴۹.۷۱ درصد بوده که دانشگاه‌ها با ۹۲.۳۱ درصد بیشترین میزان رعایت و تالارهای پذیرایی با ۴۲.۲۹ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۳ تا ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، ۵۴.۷۴ درصد بوده است. دانشگاه‌ها با ۹۴.۸۷ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۸.۷۵ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 7