معاون دانشجویی دانشگاه علامه با اشاره به تعلیق احکام انضباطی برخی دانشجویان گفت: برای برخی دانشجویان یک ترم منع تحصیل در نظر گرفته شده بود که به صورت مشروط تعلیق شد.
کد خبر: ۱۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ ۰۸:۵۵ 2023-03-13 08:55:48
حکم یک ترم «منع تحصیل» برخی دانشجویان تعلیق شد

مهدی واحدی در گفتگو با خبرنگار تسنیم، اظهار کرد: در ارتباط با اجرای حکم عفو رهبری در دانشگاه ها گفت: قرار بود از سوی وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان دستورالعمل مشخصی در این باره به دانشگاه ها تنظیم و ابلاغ شود و دانشگاه ها براساس آن عمل کنند که هنوز ابلاغ نشده و منتظر بخشنامه هستیم.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: اما مشخصا درباره دانشگاه علامه باید عرض کنم که بدون اغراق از همان ابتدا با رویکرد مدارا با دانشجویان برخورد کردیم و احکام انضباطی نیز بر همین اساس صادر شد.

واحدی در ادامه تاکید کرد: دانشگاه علامه طباطبایی با در نظر داشتن رویکرد رافت آمیز، آرا سنگینی در کمیته مرکزی انضباطی برای دانشجویان صادر نکرد و حتی بسیاری از آرای ما در تجدید نظر لغو شود.

این مقام مسول دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: حتی این امکان برای دانشجویان فراهم شد که علی رغم حکم صادره درباره منع، تحصیل خود را مشروط به اینکه تخلف دیگری مرتکب نشوند، ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: البته تعدادی از دانشجویان هم بودند که احکامشان محرومیت های دو ترم بود که یک ترم به حالت تعلیق درآمد و یک ترم نیز اجرا شد.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه درباره آمار این دانشجویان گفت: کل احکام انضباطی قطعی شده دانشجویان ما چیزی حدود ۲۰ مورد بوده است که کمتر از ۵۰ درصد این دانشجویان به جهت اجرای حکم محرومیت از تحصیل، از ادامه تحصیل در این ترم منع شدند اما ترم بعد به صورت تعلیقی و مشروط به عدم تکرار تخلف، امکان تحصیل خواهند داشت. برای سایر دانشجویان نیز یک حکم یک ترم ممنوعیت از تحصیل صادر شد که به حالت تعلیق درآمد.

واحدی بیان کرد: اگر نکته جدیدی توسط وزارت علوم به ما ابلاغ شود، خود را با آن مطابقت خواهیم داد اما همانطور که گفتم دانشگاه علامه از ابتدا با مدارا و رافت با دانشجویان برخورد کرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های آموزشی