رئیس انجمن بین‌المللی تحلیلگران سیاسی می گوید: امام خمینی (ره) تاریخ جدیدی را برای نسل جدید امّت اسلامی رقم زد.
کد خبر: ۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ ساعت ۱۳:۱۴ ب.ظ 2022-06-04 13:14:13
امام خمینی (ره) تاریخ جدیدی را برای نسل جدید امّت اسلامی رقم زد

خبرنگار تسنیم، گروه بین الملل: همزمان با فرا رسیدن سی و سومین سالروز رحلت امام خمینی (ره)، دکتر «محمد صالح» رئیس انجمن بین المللی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: هیچکس تصور نمی کرد که در سال ۱۹۷۸ یک انقلاب اسلامی و مردمی بسیار بزرگ به وقوع بپیوندد؛ انقلابی که یک روحانیِ مسلمان رهبری آن را برعهده داشته باشد و بتواند خود را در برابر دو محور اصلی در جهان مطرح کند.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: در واقع، باید گفت که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) توانست خود را در برابر دو محور اصلی یعنی ناتویِ غربی به رهبری ایالات متحده آمریکا و محور ورشو به رهبری اتحاد جماهیر شوروی مطرح کند. انقلابِ خمینی موفق، متولد شد. ده ها میلیون نفر برای موفقیت این انقلاب شعار دادند؛ از مردم شجاع و متمدن ایران گرفته تا ملت‌های منطقه و جهان.

دکتر محمد صالح همچنین عنوان کرده است: ملت ها همواره مشتاق آن بودند تا راز نهفته پشتِ این شخصیتِ عظیم یعنی امام خمینی (ره) را بدانند. انسان های بزرگی بودند که آرزو داشتند بر پیشانی و دستان این مرد بزرگ بوسه بزنند. او [امام خمینی] یک شخصیت کاریزماتیک بود. همگان می خواستند از مؤلفه های قدرت در نزد این شخصیت کاریزماتیک مطلع باشند. او یک شخصیت حکیم و شجاع بود.

وی افزود: ایالات متحده آمریکا و همچنین کشورهای غربی از بام تا شام تلاش کردند تا انقلاب خمینی را از پای درآورند. با این حال، تمامی تلاش های متجاوزانه آنها با شکست مواجه شد و به جایی نرسید. ۸ سال جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران و پس از آن، وضع تحریم های گسترده و محاصره اقتصادی ایران تنها و تنها برای نابودی انقلابِ خمینی انجام شد. حتی جنگ های عراق و افغانستان نیز با هدف محاصره ایران به راه افتاد. با این حال، دشمنان در تمامی جبهه ها با شکست مواجه شدند.

رئیس انجمن بین المللی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: امام خمینی (ره) یک شخصیت عظیم بود و با به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ثابت کرد که هر ملتی می‌تواند و قادر است که بر دشمنانش پیروز شود.

وی در همین راستا ادامه داد: امام خمینی (ره) با رهبریِ حکیمانه، شجاعانه و آگاهانه خود، انقلاب اسلامی ایران را تا پیروزی، هدایت کرد. او در این میان، هیچ توجهی به تهدیدات دشمنان نداشت. او ثابت کرد که ایمان به حق، مرحله اول تحقق پیروزی است.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ملت بزرگ ایران، به ماهیتِ رهبریِ امام خمینی (ره) پی برد و به همین خاطر به او عشق ورزید. ملت ایران در مسیر امام خمینی (ره) حرکت کرد و طبق استراتژی او پیش رفت و در نهایت نیز پیروزی را محقق ساخت. امروز واضح است کهحتی امروز هم تمامی بیانات و گفته های امام خمینی (ره) در دل ها و عقل های تک تک مردم ایران وجود دارد تمامی بیانات و گفته های امام خمینی (ره) در دل ها و عقل های تک تک مردم ایران وجود دارد.

وی عنوان کرد: حتی لبنانی ها، فلسطینیان، سوری ها، عراقی ها، یمنی ها و ... نیز این بیانات را هنوز هم به خاطر سپرده اند. امام خمینی (ره) به ملت ها این درس را آموخت که اگر ملتی به دنبال پیروزی باشد، با یاری خداوند و توکل به او به هدف خود دست می یابد. امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را در برابر ستمکاران و طغیانگران قرار داد. او یک تاریخ جدید را برای نسل جدید امت اسلامی رقم زد. او نشان داد که «حق» قدرتی است که باید به آن تمسک جست و آن را مطالبه کرد. امام خمینی (ره) همچنین وحدت را عامل اصلی پیروزی امت معرفی کرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۴
نظر شما

سایت اوزخبر از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های 7